Najpoważniejsze problemy zawodowych kierowców i sposoby ich rozwiązania

Kierowcy zawodowi pracujący dla największych firm transportowych, każdego dnia swojej pracy spotykają się z wieloma poważnymi problemami. Nie dość, że sama praca z powodu ciągłej nieobecności w domowym zaciszu jest dość trudna, to spotkać się w niej można z wieloma nieprzyjemnościami, które są w stanie utrudnić wykonywanie wszelkich obowiązków. Na dzień dzisiejszy wiele osób, decyduje się na zabezpieczenie się przed wieloma niebezpieczeństwami, choć powinno to być stale na uwadze właścicieli firm transportowych. Często w naczepach ciągników siodłowych przewozi się naprawdę bardzo drogie przedmioty w postaci cennej elektroniki czy różnych części. Bardzo często zdarza się więc, że taki towar jest jednym z celów złodziei, którzy zazwyczaj liczą na łatwy, nielegalny zarobek. Nie jest to jednak jedyny problem, ponieważ szczególnie w dzisiejszych czasach kierowcy mogą być narażeni na bliższy kontakt z pasażerami na gapę, których obecność w obszarze kontenera znajdującego się na naczepie samochodu ciężarowego może skończyć się naprawdę źle.

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Zabezpieczenia przed kradzieżą towaru

Zazwyczaj złodzieje decydują się na włamanie się do pojazdu i jego kradzież lub po prostu włamanie się do naczepy w celu zabrania jak największej ilości towaru. Trudno jednak, by kierowca zawodowy pomimo tak wyczerpującej oraz wymagającej pracy, był w stanie dodatkowo stale mieć na oku naczepę swojego tira. Odpoczynek w przypadku kierowców pracujących w taki sposób jest bardzo ważny, muszą oni wyspać się i wypocząć, by nie stanowić problemu i zagrożenia dla pozostałych kierowców korzystających z dróg. W takiej sytuacji dobrze jest stosować zabezpieczenia zgodne z oczekiwaniami TAPA – organizacji zajmującej się bezpieczeństwem transportu. Dzięki takim zabezpieczeniom można liczyć na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno samym kierowcom jak i przewożonemu towarowi. Takie zabezpieczenia stanowią dodatkową formę blokady kontenera oraz uniemożliwiają odpalenie i ruszenie samym samochodem ciężarowym. Takie zabezpieczenia są stosowane coraz częściej przez kierowców.

Tir (sxc.hu)

Tir (sxc.hu)

Ochrona przed nieproszonymi gośćmi

W ostatnich latach, a szczególnie na przestrzeni minionych miesięcy w bardzo dużym stopniu nasiliły się włamania imigrantów do kontenerów samochodów ciężarowych. Takie włamania mogą skończyć się bardzo źle dla kierowców. Jeżeli obecność takiej osoby zostanie odkryta, kierowca jak i właściciel firmy transportowej mogą spotkać się z bardzo dużymi karami finansowymi, nawet jeżeli kierowca nie był świadom obecności obcych osób na terenie kontenera. Nie można również ukrywać, że zdesperowani imigranci bardzo często wykazują się agresją, przez co stanowią zagrożenie zarówno dla życia i zdrowia kierowców, ale są również w stanie zniszczyć przewożony w naczepach towar. Dobrze jest więc zabezpieczyć się również przed takimi, niepożądanymi osobami. Doskonale nadają się tu szczególnie blokady drzwi kontenerów. Stanowią one idealne dopełnienie oryginalnych zamków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*