Najpopularniejsze alternatywy dla systemu operacyjnego Windows

Nie da się ukryć, że produkt firmy Microsoft jest na dzień dzisiejszy jednym z najpopularniejszych. Na rynku ma on okazję istnieć już od naprawdę wielu lat, a z czasem, dzięki powstawaniu coraz to nowszych wersji systemu operacyjnego Windows, zaczął on pozwalać na pracę z jeszcze bardziej zaawansowanymi programami i grami i stał się naprawdę niezawodny. System operacyjny w przypadku komputerów osobistych jest najważniejszym oprogramowaniem, które umożliwia prawidłową pracę wszystkim programom oraz podzespołom. Pomimo, że Windows jest najsłynniejszym tego typu produktem, nie znaczy że brakuje alternatyw.

MacOS

Jednym z popularniejszych zastępców Windowsa jest oczywiście system operacyjny firmy Apple. Zazwyczaj komputery i wszelkie inne urządzenia tej firmy są bardzo drogie. Dla jednych są one niezawodnym rozwiązaniem wartym swojej ceny, jednak posiadają równie wielkie o ile nie większe grono przeciwników. Nie można jednak ukryć, że na systemie tym pracuje wielu grafików oraz profesjonalnych programistów.

Dystrybucje Linuksa

System Linux jest doskonałą alternatywą dla Windowsa, głównie dlatego, że jego dystrybucje udostępniane są przez twórców zazwyczaj za darmo. Dodatkowo możliwe jest ingerowanie w kod źródłowy systemu operacyjnego, przez co można dokonywać własnych modyfikacji, o ile posiada się odpowiednią wiedzę. Na dzień dzisiejszy system ten wykorzystywany jest nawet przez ogromne firmy, głównie dzięki temu, że jest bardzo niezawodny oraz wydajny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*