Najlepszy sprzęt do ćwiczenia mięśni i spalania tłuszczu

Kluby fitness oferują bogaty wybór sprzętu i możliwości wykonywania treningów. Jednak skąd możemy wiedzieć, który sprzęt będzie najlepszy do ćwiczeń mięśni, a który do spalania tłuszczu. Pierwsze treningi są dość stresujące, ponieważ nie do końca możemy się odnaleźć i nie mamy pewności co do wykonywanych ćwiczeń. Trenerzy personalni szczególnie zachęcają do ćwiczeń siłowych, które wzmacniają mięśnie i jednocześnie pozwalają spalić nam tkankę tłuszczową.

Najczęściej polecany sprzęt na siłownie to między innymi stepper i versa climber. Obie maszyny to urządzenia cardio, które stymulują wspinaczkę. Podczas treningu twoje ciało pracuje tak, jakbyś wspinał się po stromym zboczu, dzięki czemu angażujemy mięśnie nóg i rąk do ruchu oraz wzmożonego wysiłku, dzięki możliwości dostosowania poziomu intensywności, możemy z każdym treningiem dawać z siebie więcej.

Jeśli masz już jakiś staż w treningach na siłowni to mieszać i łącz ćwiczenia. Zamiast zwykłego treningu siłowego, raz na jakiś czas wykonaj go w wersji turbo – serii. Możesz także spróbować czegoś nowego i zapisać się na boks, aerobox lub trening dość innowacyjny jakim jest crossfit lub tabata. Każdy wysiłek korzystnie wpłynie na twoja kondycję i raz wydolność organizmu. Pamiętaj sport to zdrowie i próbuj różnych dyscyplin, a w końcu trafisz na tą, którą poznasz, pokochasz i z czasem będziesz ją udoskonalał.

legs-1440841

sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*