Monitorowanie floty samochodowej

Nadzorowanie pracowników w czasie pracy jest jedną z ważniejszych rzeczy .dzięki temu jesteśmy w stanie śledzić ich poczynania oraz wiedzieć jak sprawują się w trakcie pracy przy powierzonych zadaniach. Niestety nie w każdej branży mamy taki prosty dostęp do osób zatrudnionych. Na przykład w transporcie mogą oni znajdować się nawet setki kilometrów od miejsca, gdzie jest siedziba firmy. W takim przypadku jakakolwiek kontrola jest niemożliwa, a sami pracownicy są w stanie robić wszystko, co tylko chcą. Nie muszą przejmować się niczym i dlatego warto jest podejść do tego zagadnienia w odpowiedni sposób. Dzięki temu będziemy mogli przypilnować pracowników i kontrolować czy czasem nie powodują działania na niekorzyść firmy. Jest to niestety dość częsty problem właścicieli firm transportowych. Może zdarzać się, żę takie osoby będą wykonywały inne rzeczy w godzinach pracy, a my nie będziemy o tym wiedzieli.

Monitoring satelitarny

Jednym z lepszych sposobów zapobiegania takim problemom jest skorzystanie z monitoringu satelitarnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie w dowolnym momencie zobaczyć na mapie, gdzie znajduje się pojazd i czy jest on w ruchu. Możemy zobaczyć czy porusza się po odpowiednich trasach i ogólnie czy wszystko jest w porządku. Jeżeli powinien być w trasie, ale stoi to będziemy o tym wiedzieli i będziemy mogli doszukać się ewentualnych problemów, które związane są między innymi z opóźnieniami dostaw do klientów. Takie rzeczy powodują ogromne straty i mogą sprawić, że firma nie będzie zarabiała tak wiele jak powinna. Należy na takie rzeczy uważać i pamiętać, że jesteśmy w stanie w dość prosty sposób nad tym wszystkim zapanować. Monitoring GPS nie należy do rzeczy szczególnie kosztownych i prosto jest takie rozwiązanie wdrożyć do własnej firmy. Miejmy takie rzeczy na uwadze, ponieważ dzięki temu unikniemy problemów w przyszłości.

System GPS (sxc.hu)

System GPS (sxc.hu)

Bezpieczeństwo samochodów

Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna i o której warto jest pamiętać to możliwość zabezpieczenia w ten sposób floty pojazdów przez złodziejami. Będą one widoczne na mapie i nawet jeżeli ktoś się pokusi o kradzież to bardzo szybko będziemy mogli odzyskać samochód. Wystarczy tylko wezwać policję, która będzie mogła odzyskać nasze mienie. Systemy nadzoru są tez bardziej rozbudowane, bo mają również możliwość monitorowania stanu zużycia paliwa. Jest to dla nas rzeczą równie ważną, ponieważ na tej podstawie można sprawdzić, który z kierowców lub samochodów ma największe spalanie. Jeżeli ktoś będzie próbował wypompować paliwo ze zbiornika to również będziemy o tym wiedzieli. Jest to obecnie narzędzie, które jest konieczne. W innym razie zarządzenie flotą samochodów nie byłoby możliwe, a już na pewno nie w tak efektowny sposób jak chcemy. Dobrze jest o tym pamiętać i zainteresować się tematem. Wdrożenie takiego rozwiązania spowoduje, że firma zacznie się rozwijać i przyniesie dodatkowy dochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*