Moda na robienie zdjęć

W ostatnich latach nastała prawdziwa moda na robienie zdjęć. Głównie dzięki dostępności do taniego sprzętu fotograficznego oraz wzrostu znaczenia portali społecznościowych. Obecnie za kilkadziesiąt złotych jesteśmy w stanie kupić urządzenie, którym będziemy w stanie zrobić zdjęcie. Pojawia się jednak pytanie – czy pozwoli nam ono na stworzenie czegoś profesjonalnego i artystycznego? I tak, i nie. Przede wszystkim warto jest wiedzieć, że największe znaczenie ma treść zdjęcia. Jeżeli przedstawia ono coś w niezwykły sposób i jest ciekawie zrealizowane to jakość ma drugorzędne znaczenie. Z pewnością zostanie to docenione przez osoby związane z fotografią i warto jest o tym wiedzieć. Oczywiście jeżeli robimy jakieś zdjęcia na zlecenia dla klientów to będą oni oczekiwali pewnej jakości. Nie możemy więc dostarczyć im zdjęć, które są zaszumione, w niskiej rozdzielczości, z przekłamanymi kolorami i widocznymi pikselami. Takie rzeczy zwyczajnie nie powinny mieć miejsca i dlatego powinniśmy wyposażyć się w bardziej profesjonalny sprzęt.

Fotografia

W tym miejscu warto jest zaznaczyć, że posiadanie profesjonalnego i drogiego sprzętu fotograficznego wcale nie sprawi, że nasze zdjęcia będą od razu doskonałe. Przede wszystkim to powinniśmy wiedzieć w jaki sposób obsługiwać takie urządzenie oraz jak ustawić wszelkie parametry, aby wykrzesać wszystko co to urządzenie potrafi. Nie ma tutaj trybów automatycznych, które ustawiają wszystko za nas. Musimy mieć wiedzę na temat aparatu, obiektywów, dobierania parametrów optyki itd. Dzięki takim rzeczom będziemy w stanie ustawić głębie ostrości, jasność zdjęcia, jego kolorystykę itd. Później będziemy mogli tylko poprawić niektóre szczegóły na przykład za pomocą programów komputerowych. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zdjęcia będą poruszone, rozmazane i pozbawione ostrości to już nic więcej nie uda się nam z tym zrobić. Zmarnujemy jedyną okazję na wykonanie takich fotografii i najpewniej zawiedziemy klienta. Dlatego jeżeli zaczniemy świadczyć jakiekolwiek usługi na zlecenie to powinniśmy mieć pewność, że sobie z tym poradzimy i będziemy mieli dobre zdjęcia.

Aparat fotograficzny (sxc.hu)

Aparat fotograficzny (sxc.hu)

Sprzęt i wyposażenie

Jednym z największych wyzwań jest fotografia ślubna Szamotuły. Nie dość, że para młoda jest bardzo wymagająca to będziemy musieli pracować w bardzo trudnych warunkach. Na każdym kroku będziemy mieli do czynienia ze zmieniającym się oświetleniem. Światła mogą migać, gasnąć, pojawiać się itd. Za każdym razem będziemy musieli zmienić ustawienie swojego aparatu i dostosować go w taki sposób, aby mógł on zbierać zdjęcia w taki sposób, aby wszystko pozostawało widoczne. Dlatego też warto jest mieć kila różnych obiektywów, dodatkowe oświetlenie itd. Te wszystkie akcesoria pozwolą nam przede wszystkim na idealne dopasowanie się do warunków oświetleniowych. Ważną umiejętnością dla fotografa jest też umiejętność retuszowania zdjęć. W ten sposób będziemy mogli przygotować album będący wspaniałą pamiątką dla nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*