Materac termoelastyczny – charakterystyka

Decyzja o zakupie materaca to jedna z tych ważniejszych dotyczących mebli w naszym w domu. Od tego jaki materac wybierzemy, zależy jakość naszego snu oraz czy z rana obudzimy się wypoczęci bez bólów kręgosłupa. Podstawowym błędem podczas zakupu materaca jest przesadna oszczędność, jeśli kupimy tani standardowy materac, raczej nie mamy co liczyć na wygodę. Dobry, wykonany z wysokiej jakości tworzywa będzie służył nam przez wiele, wiele lat.

Jeśli poszukujesz materacy posiadających właściwości rehabilitacyjne, które precyzyjnie dopasują się do anatomicznej budowy twojego ciała to najlepszym wyborem będą dla ciebie materace termoelastyczne. Pianka elastyczna posiada unikalne właściwości i sprawia, że pod wpływem ciepła potrafią zmienić swoją twardość, dzięki czemu idealnie dopasuję się do ułożenia naszego ciała podczas snu. Ze względu na wysoki komfort te materace powoli zajmują miejsce dotychczas najbardziej popularnych materacy lateksowych.

Do głównych właściwości materacy termoelastycznych należą: wysokie właściwości rehabilitacyjne, wysokie właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne, dodatkowo ma właściwości zapobiegające odleżynom i drwieniu kończyn. Dużym plusem jest to, że taki materac nadaję się nawet dla par z dużą różnicą wagową.

bed-with-sunlight-1520723

Łóżko, sypialnia (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*