Małe dziecko, a angielski

Twoja pociecha jeszcze jest zbyt mała by pójść do przedszkola lub na kurs języka angielskiego Warszawa. Jednak jest tak ciekawa świata, ze szkoda tego nie wykorzystać. Powszechnie istnieje opinia, ze najlepiej jeżyków obcych uczą się najmłodsze dzieci. Mają niesamowicie chłonne mózgi, które przyjmują nowa wiedzie przez zabawę, nie traktując nauki jako coś obowiązkowego. Dlatego warto poznać ciekawe sposoby na pomoc wpojenia nowego języka lekko i przyjemnie.

Na początku stwórzcie towarzysza, który będzie razem z wami podczas tej przygody. Najlepiej, jeśli będzie to pluszowa zabawka z angielskim imieniem, John, Matt, Stuart. Pierwszą zabawą może być gra w chowanego. Polega ona na schowaniu zabawki gdzieś w mieszkaniu, a nasze dziecko szukając jej może zadawać pytania tylko w języku angielskim. Nieco prostszą wersją zabawy będzie podpisanie mebli w domu. I na początek to idealny pomysł, aby nie demotywować malucha, zbytnimi trudnościami.

Podczas nauki gramatyki, aby nie zanudzać malucha regułkami po prostu używaj kolorowej kredy do pisania zdań na tablicy. Każdą część zdania innym kolorem.  Podczas nauki liczenia, również możesz wykorzystać zabawę ze znalezieniem jakiegoś przedmiotu. Jeśli dziecko będzie blisko podajemy liczby niższe od 1 do 5, jeśli oddala się od poszukiwanego przedmiotu podajemy liczby od 6 do 10. Ostatnim pomysłem jest wykorzystanie fiszek. Są one świetnym sposobem podczas nauki dla dzieci jak i dorosłych. Poukładaj w mieszkaniu fiszki w przypadkowej kolejności. Następie powiedz jakiej karty szukać. Czym szybciej maluch ją znajdzie tym lepiej.

office-supplies-1-1560018

Angielski (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*