Łucznictwo sposobem na życiową rutynę

Wiosna jest czasem, który powinien nas motywować do działania. Z tego powodu warto jest zacząć robić coś, z czym nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Nie powinniśmy marnować swojego życia i ciągle powtarzać te same rzeczy. Rutyna jest najgorszą rzeczą, która może nas spotkać. Niestety większość osób, na którymś etapie w nią wpada i jest to dość spory problem. Możemy się z niej uwolnić, ale potrenujemy czegoś, co będzie nas interesowało. Wiele osób w ostatnim czasie zapisuje się na strzelnicę, gdzie jest w stanie postrzelać z broni palnej. Jest to swojego rodzaju ważne doświadczenie, które może być przydatne w wielu różnych sytuacjach. Dzisiaj jest pokój, ale za jakiś czas może okazać się, że nie będzie tak bezpiecznie i każdy z nas będzie musiał zadbać o siebie w taki sposób jaki potrafi. Umiejętność korzystania z broni może okazać się w takiej sytuacji niezwykle ważna. Nie każdy będzie jednak dobrze się czuł strzelając z takiej broni.

Łucznictwo

W takiej sytuacji może spróbować łucznictwa, które jest dość podobne, ale może sprawiać też znacznie więcej frajdy. Strzały łucznicze są w stanie zrobić naprawdę wiele zamieszkania – o ile są do tego przeznaczone. W sporcie oraz podczas treningu stosuje się takie groty, które są raczej nieszkodliwe i nie są w stanie wyrządzić tak dużej krzywdy. Nie oznacza to jednak, że dostanie nią skończy się bez żadnych konsekwencji. Ten rodzaj aktywności jest bardzo trudny i tak naprawdę będziemy musieli poświęcić sporo czasu na to, aby zacząć trafiać tak, gdzie chcemy. Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego to z całą pewnością lata treningu. Pamiętajmy o tym, że trenować możemy tylko w specjalnych strzelnicach.

Strzał z łuku (sxc.hu)

Strzał z łuku (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Używanie łuku w domu jest skrajnie nieodpowiedzialne, bo może spowodować to zagrożenie dla zdrowia i życia. Nie powinniśmy korzystać również z miejsc publicznych jak parki czy lasy. Tam również ktoś może doznać obrażeń, a przecież nie na tym nam zależy. Powinniśmy sobie uświadomić, że łuk (nawet sportowy) nie jest zabawką i posiada on ogromną moc, która bez większych trudności będzie w stanie zabić. Korzystanie z niej jest dość sporym problemem i dlatego tak ważne jest, abyśmy się wykazywali odpowiedzialnością. Tylko w ten sposób będziemy w stanie nad wszystkim zapanować i ćwiczyć bez ryzykowania czymkolwiek.

2 Responses to Łucznictwo sposobem na życiową rutynę

  1. Legolas napisał(a):

    Nie da się z tego wyżyć chyba, ale jako hobby całkiem, całkiem…

  2. Gorg napisał(a):

    Czy w Danii można strzelać z łuku na łonie natury czy tylko na strzelnicach? Obecnie jestem w Danii, przywiozłem sprzęt łuczniczy ze sobą, żal byłoby nie wykorzystać ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*