Kupujemy używany samochód osobowy

Każda osoba, która zdała egzamin na prawo jazdy chce jak najszybciej kupić własny samochód. Jest to zrozumiałe, ponieważ w ten sposób możliwe będzie szlifowanie swoich umiejętności i sprawdzanie ich w praktyce. Jest to ogromnie ważne, ponieważ ludzie tak naprawdę uczą się jeździć dopiero po otrzymaniu dokumentu. Wcześniej jest to tylko przygotowanie do jazdy oraz opanowanie podstawowych technik prowadzenia samochodów. Kupno własnego pojazdu może sprawiać pewne trudności. Zwłaszcza w przypadku osób, które jeszcze się uczą. Mogą one zgromadzić pewne środki finansowe, ale rzadko kiedy przekraczają one kilka tysięcy złotych. Jest to kwota, która w żaden sposób nie pozwoli na kupno nowego pojazdu, ale daje możliwości rozglądania się za czymś używanym. Wbrew pozorom można znaleźć wiele ofert pojazdów, które są w rzekomo dobrym stanie i nie kosztują więcej niż kilka tysięcy. Jednak nie dajmy się nabrać – większość z nich to próba wyłudzenia pieniędzy lub naciągnięcie nas na kupno szrota.

Samochody używane

Samochód możemy kupić w wielu miejscach. Najpopularniejsze są jednak komisy samochodowe. W ten sposób nie musimy się obawiać, że zostaniemy oszukani, ponieważ pojazdy zostały sprawdzone już przez pracowników. Nie mogą sobie pozwolić na oszustwo, ponieważ szybko straciliby renomę i tym samym klientów. Dlatego kupując w takich miejscach nie musimy się szczególnie obawiać, że coś będzie nie tak. O wiele większym problemem jest to, że ceny w takich miejscach są zazwyczaj dużo wyższe. Dzieje się tak, ponieważ do ceny samochodu doliczona jest jeszcze prowizja dla właściciela. W ten sposób cena może być nieznacznie wyższa od tego, którą zaproponuje nam osoba prywatna. Jest to druga z możliwości kupienia samochodu.

Pozornie samochód może wyglądać dobrze, ale tak naprawdę może być powypadkowy /sxc.hu

Pozornie samochód może wyglądać dobrze, ale tak naprawdę może być powypadkowy /sxc.hu

Ostrożność

W przypadku takich osób powinniśmy zachować znacznie więcej ostrożności. Nigdy nie wiemy co chce nam sprzedać. Może się okazać , że będzie on po wielu wypadkach lub bez podstawowego wyposażenia. Przed podpisaniem umowy musimy dokładnie go obejrzeć oraz zabrać na jazdę próbną. Sprawdzamy wszystko – czy warstwa lakieru jest odpowiednia (do tego służy specjalny miernik), czy nie ma korozji, zarysowań. Czy wszystkie elementy są oryginalne i czy są w dobrym stanie. Powinniśmy zobaczyć takie pod podwozie oraz do silnika. W ten sposób możemy się przekonać czy dany pojazd jest sprawny czy nie. Najważniejsza jest jazda próbna, ponieważ ona ujawni wszystkie potencjalne nieścisłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*