Krótka historia wiadomości SMS

Trudno jest wyobrazić sobie życie bez możliwości wysyłania wiadomości SMS. Jest to jednak stosunkowo nowa forma komunikacji się. Pierwsza wiadomość tego rodzaju została wysłana w 1992 roku w Wielkiej Brytanii przez pracownika firmy Vodafone. Początkowo zastosowanie wiadomości SMS było zupełnie inna niż ma to miejsce obecnie. Dawniej wykorzystywane były one do komunikacji pomiędzy operatorem a użytkownikiem. Nie służyły one jako forma komunikacji pomiędzy użytkownikami sieci. Co więcej – niemożliwe było przesyłanie takich wiadomości do innych sieci.

Pierwszy SMS

Z czasem jednak esemesy zaczęły ewoluować i przekształciły się w to, co znamy dzisiaj. Jest to wiadomość, która może zostać wysłana na dowolny numer telefonu. Ograniczeniem w stosowaniu takich wiadomości jest jego długość. Możliwe jest wysłanie jednorazowo do 140 znaków (mniej jeżeli będziemy używali polskich znaków). Nowoczesne telefony pozwalają jednak łączyć wiadomości w jeden długi esemes, dzięki czemu mamy możliwość ignorowania tego ograniczenia.

Wysyłanie smsów (pixabay.com)

Wysyłanie smsów (pixabay.com)

Forma komunikacji

Obecnie jest to jedna z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych form komunikacji. Ludzie wysyłają sobie esemesy każdego dnia i to w naprawdę dużych ilościach. Dzięki temu jesteśmy w stanie porozumiewać się w znacznie lepszy sposób niż miało to miejsce kiedyś – dużą zaletą jest to, że na wiadomość nie trzeba odpisywać od razu. Jesteśmy więc w stanie przekazać informację w bardzo elastyczny sposób.

Komentarze do Krótka historia wiadomości SMS

  1. Mirek napisał(a):

    Co raz więcej osób korzysta teraz z aplikacji internetowych. SMS’y mogą odejść w zapomnienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*