Kreatywne sposoby nauki języka angielskiego

Nauka języka wcale nie musi być uciążliwa i nużąca. Istnieje wiele metod z których możemy skorzystać, by z przyjemnością móc pogłębić i wzbogacić swoje zasoby lingwistyczne. Jeśli decydujemy się na indywidualny kurs angielskiego Warszawa, możemy wybierać wśród ciekawych metod nauki obcego języka. Oprócz wybrania odpowiedniego kursu, warto również zadbać o dodatkowe sposoby, by nie zaprzestać nauki z chwilą przerobienia danej lekcji. Warto poświęcić chwilę kilka razy w tygodniu na powtarzane materiału i wykorzystywania angielskiego w życiu codziennym.

Jednym z przydatnych tricków wspomagającym zapamiętywanie angielskich słówek są fiszki. Fiszki to małe karteczki na których możemy zanotować nowe słówko po angielsku, a na odwrocie jego polskie tłumaczenie. Staraj się zaglądać do nich zaglądać jak najczęściej. W ten sposób skutecznie utrwalisz problematyczne dla ciebie słownictwo oraz nauczyć się wielu nowych słówek.

Kolejnym sposobem tym razem na polepszenie wymowy jest np. nauka angielskich wierszyków lub piosenek. Piosenki szybko wpadają w ucho, a śpiewając wykształtujesz pewną płynność w wymowie. Warto również angielskie zwroty wplatać do codzienności. Mogą to być pojedyncze wtrącenia lub całe zwroty. Takie zabiegi na pewno pozwolą oswoić ci się z obcym językiem, dzięki czemu szybciej przełamiesz barierę mówienia.

Zacznij czytać po angielsku. Na początek mogą być to zagraniczne blogi lub czasopisma. Język w nich jest dość przystępny, dlatego raczej nie będziesz potrzebowała nawet słownika do przetłumaczenie trudniejszych, specjalistycznych zwrotów. Dobrym sposobem jest również oglądanie filmów w oryginale (bez lektora, bez napisów). Oglądanie filmów po angielsku pozwoli osłuchać się i obyć z językiem. Dodatkowo nauczysz się wielu nowych słówek oraz słownictwa codziennego, które będzie bardzo przydatne podczas komunikacji z osobami z zagranicy.

british-bread-1523974

Język angielski /sxc.hu

2 Responses to Kreatywne sposoby nauki języka angielskiego

  1. maksym pisze:

    Wiele znam sposoby nauki angielskiego ale najbardziej kreatyny to wyjazd i nauka w tym kraju jaki chce się poznać język razem z platformą Preply http://www.teacher.pl/artykuly-metodyczne/jak-i-czy-rozwiniete-zdolnosci-poznawcze-moga-utrudniac-nauke-jezyka-obcego

  2. Lorenz pisze:

    Szczerze mówiąc ja najbardziej preferuję naukę z kursów online. Można je wykonać w dowolnym momencie, więc są bardzo wygodne, a do tego można się z nich wiele nauczyć. Wystarczy zajrzeć na https://ellalanguage.com/ i wybrać kurs odpowiedni do swojego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*