Kradzieże pojazdów – jak się przed nimi ustrzec?

Żyjemy w takim kraju, w którym strach jest zostawić rower przed sklepem udając się na zakupy. Nic dziwnego, ponieważ ogólny stan majątkowy przeciętnego Kowalskiego nie pozwala na zakupienie roweru nawet za dwie wypłaty. To oznacza, że kradzieże są na porządku dziennym. Kradzieże to nie tylko znikające rowery, a także motocykle i samochody. Oczywiście można myśleć, że ciężko jest ukraść motocykl, który waży prawie 200kg, ale rzeczywistość pokazuje że nawet immobiliser nie ochroni niektórych modeli motocykli. Ten sam problem pojawia się w samochodach, które są rzekomo zabezpieczone przed kradzieżą a i tak statystyki pokazują że kradzieże są możliwe.

Samochody osobowe

Plaga kradzieży samochodów osobowych ciągle się poszerza. Jest to o tyle zdumiewające, że samochody nie jest wcale tak łatwo ukraść. Problem jest głównie z nowoczesnymi samochodami. To w nich występuje duża ilość elektroniki, która nie pozwala na uruchomienie silnika bez posiadania odpowiedniego kluczyka. Poza tym nie jest możliwe dostanie się do wnętrza pojazdu bez uruchomienia alarmu. Alarm niestety nie jest aż tak bardzo skuteczny, ponieważ w miejscach takich jak parking blokowy nie zawsze zwrócimy uwagę na uruchomiony alarm. Immobiliser także powinien zablokować pojazd przed uruchomieniem bez posiadania właściwego kluczyka, ale złodzieje są w stanie już sobie z nim poradzić. Najlepszym rozwiązaniem są najnowsze technologie informujące zdalnie o stanie samochodu na kluczyku, przez co nawet jak alarm się włączy zostaniemy o tym powiadomieni.

blokada rowerowa (pixabay.com)

Kradzieże rowerów

Kradzieże rowerów są najczęstszymi w naszym kraju. To dlatego, że wiele osób jadąc do sklepu czy w jakiekolwiek inne miejsce zostawia rower niezabezpieczony. O ile jest to stary składak to raczej nie mamy się o co martwić, ale jak nasz rower jest warty kilkaset złotych to może paść ofiarą kradzieży. Rower może ukraść każdy, przecież problem tylko w tym żeby wsiąść i odjechać. Nikt nawet nie zauważy kradzieży, bo kto będzie wiedział że rower akurat należy do tej lub innej osoby. Zabezpieczyć się można na różny sposób. Najlepiej przypiąć rower wystarczająco mocną linką lub łańcuchem do płotu, ale co najważniejsze za ramę roweru. Ramy rowerowe RowerTour.com są najsilniejszym punktem każdego roweru i nie jest możliwa kradzież roweru bez uprzedniego rozcięcia ramy. Rower to zbyt łatwy łup, żeby pastwić się nad nim zbyt długo. Dlatego właśnie już nawet proste zapięcia są skuteczne.

Komentarze do Kradzieże pojazdów – jak się przed nimi ustrzec?

  1. Kasia napisał(a):

    Sama linka do roweru nie wystarczy. Byłam świadkiem jak chciwy złodziej przeciął taką linkę na moich oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*