Kosztowne utrzymanie samochodów

Większość młodych osób, które ukończyły kurs na prawo jazdy, chcą kupić własny samochód. Jest to zrozumiałe, ponieważ w ten sposób mogą szlifować swoje umiejętności i np. związać swoją przyszłość zawodową właśnie z tą dyscypliną. Pamiętać jednak trzeba, że prowadzenie samochodu może być niebezpieczne i należy zachować szczególną ostrożność – głównie w pierwszych miesiącach po odebraniu prawa jazdy. Na dodatek wiedzieć trzeba, że utrzymanie samochodu jest kosztowne i wiele młodych osób po prostu na to nie stać. Wydatki zaczynają się już od samego zakup samochodu, który mało nie kosztuje – nawet za kilkunastoletni trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

samochód

Niektóre samochody są wyjątkowo kosztowne do utrzymania /sxc.hu

Kosztów jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim związane są ze wszelkimi formalnościami, które pojawiają się zaraz po nabyciu takiej maszyny. Dotyczą między innymi rejestracji pojazdu. Ta procedura jest tym bardziej skomplikowana, gdy samochód sprowadzany jest zza granicy. Wtedy doliczyć trzeba koszty na np. wyrobienie nowych tablic rejestracyjnych. Każdy nowy samochód musi zostać także ubezpieczony. W Polsce obowiązkowe jest jedynie ubezpieczenie OC. Pozwala ono na zachowanie własnych środków pieniężnych, w przypadku, gdy to my jesteśmy sprawcą wypadku. Pieniądze są jednak wypłacane tylko na poczet naprawy samochodów poszkodowanych, a swój pojazd musimy naprawić na własny koszt. Jest to spory wydatek, ponieważ naprawa samochodu nie należy do rzeczy prostych i wiąże się z dużymi wydatkami. Dlatego warto jest się zastanowić nad wyborem ubezpieczenia autocasco. Pozwala ono na zabezpieczenie się przed naprawą własnego samochodu – wszystkie wydatki pokrywane są z polisy.

opona

Opony szybko się zużywają na jezdni /sxc.hu

Duże wydatki związane są również z bieżącą eksploatacją samochodu. Doliczyć tu trzeba przede wszystkim te koszty, które dotyczą paliwa (czy to benzyny, ropy, czy też gazu). Pamiętać trzeba także o obowiązkowym przeglądzie technicznym samochodu. Tam często okazuje się, że trzeba przeprowadzić drobne naprawy lub modyfikacje. Do takich można zaliczyć np. wymiana opon Wrocław. Poruszanie się na złych oponach może okazać się niebezpieczne – szczególnie, gdy zimą korzystamy z tych letnich. Wtedy łatwo jest wpaść w poślizg oraz stracić panowanie nad samochodem. Dodatkowe koszty związane są z wymianą płynu do spryskiwaczy, uzupełnieniem poziomu oleju silnikowego, myciem samochodu itp. Wszystko to sprawia, że utrzymanie własnego samochodu jest niesamowicie kosztowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*