Kłopoty komunikacyjne na drogach publicznych

Po drogach publicznych porusza się coraz większa liczba samochodów. Dla kierowców jest to prawdziwe utrapienie, ponieważ powoduje to powstawanie problemów komunikacyjnych. Niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że konieczne jest stanie godzinami w korkach – jest to szczególnie uciążliwe dla osób, które do pracy zawodowej potrzebują możliwości, aby szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Do takich zaliczyć można przede wszystkim wszelkiego rodzaju dostawców, kurierów, listonoszy czy przedstawicieli handlowych. Od liczby klientów zależy jakie wynagrodzenie dostaną. Dlatego tak ważne jest, aby mogli jak najszybciej dotrzeć pożądane przez siebie miejsce. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

samochod-droga

Na drogach występują utrudnienia w ruchu (sxc.hu)

Problemy z parkowaniem

Podobne problemy występują w związku z parkowaniem samochodów. Są takie dni, gdy niemożliwe jest znalezienie wolnych miejsc postojowych. Jest to sytuacja, która nie jest pożądana, ponieważ naraża kierowców na stres. W przypadku, gdy się śpieszymy i nie mamy możliwości, aby w kółko pokonywać jakiś odcinek drogi to jest to naprawdę frustrujące. Taki stan rzeczy wynika z tego, że wiele ludzi nie potrafi parkować i np. zajmuje więcej niż jedno miejsce. Zdarzają się również takie sytuacje, że na parkingu, który należy do supermarketu stają osoby, które w ogóle do niego nie zamierzają wejść. W tym czasie idą do pracy i przez kilka godzin zajmują miejsce dla klientów. W niektórych miejscach postanowiono wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić płatne strefy parkowania (darmowe dla klientów za okazaniem paragonu). Pozwala to na wyeliminowanie dużej grupy osób, które postępują w taki sposób.

parking4

Parkingi podziemne to dobre rozwiązanie (sxc.hu)

Szansa na poprawę sytuacji

Władze miast starają się podejmować kroki zaradcze. Nie jest to jednak łatwa walka, ponieważ lidzie zawsze znajdują sposób, aby ominąć prawo i wykpić się w inny sposób. Z tego powodu wprowadza się płatne strefy parkowania (zwyczajowo w centrach miast). Za parkowanie konieczne jest uiszczenie stosownej opłaty. W przypadku, gdy nie posiadamy ważnego biletu i będzie kontrola – otrzymamy mandat. Takie systemy parkingowe pozwalają na ograniczenie tego typu sytuacji i sprawiają, że coraz mniej osób parkuje w miejscach, które przeznaczone są do użytku publicznego. Również rozwój komunikacji miejskiej ma duże zasługi na tym polu. Pozwala to na rozładowanie ruchu. Ludzie zamiast korzystać z własnych samochodów decydują się i wybierają środki transportu zbiorowego. W ten sposób znacznie łatwiej można poruszać się po drogach publicznych.

Komentarze do Kłopoty komunikacyjne na drogach publicznych

  1. Andrzej napisał(a):

    Strefy płatnego parkowania, chociaż wielu bulwersują są doskonałym sposobem na fundusz drogowy miast oraz na odciążenie ich centrów. Ponadto pozwalają na to by móc swobodnie znaleźć miejsce wtedy, kiedy faktycznie tego potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*