Kaski – czy warto je zakładać?

Kaski od wielu lat wzbudzają wszelkiego rodzaju kontrowersje. Nie należą do wygodnych elementów wyposażenia, a w niektórych okolicznościach zmuszani jesteśmy je zakładać. Tak jest chociażby na budowie i trudno uwierzyć, że są robotnicy narzekający na kask. Co prawda gdy jest wysoka temperatura, to może być on uporczywy, ale na dłuższą metę służy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Zmiana zdania dopiero pojawia się po fakcie, czyli w przypadku gdy upada nam średniej ciężkości przedmiot na głowę. To bardzo często spotykane zjawisko na budowie i dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę jak bardzo kask pomaga. Kask rozkłada energię uderzenia na całą swoją powierzchnie, więc uczucie jest podobne do uderzenia dzwonem bezpośrednio przy nas. Człowiek po tym jest mocno oszołomiony, ale to wszystko tak naprawdę, bo kask ochronił czaszkę.

Motocykle

Kaski pojawiają się także w przypadku motocykli. W tym przypadku są również obowiązkowe jak na budowie. Każdy motocyklista musi założyć kask i wszystko wskazuje na to, że każdy ten przepis respektuje. Jednak można spotkać się z osobami jeżdżącymi quadami bez kasku. To bardzo niebezpieczne, bo odbierają sobie jedyną możliwość ochrony na tym pojeździe. Bez kasku nie powinno się wsiadać na żaden otwarty pojazd za wyjątkiem roweru. Rowery poruszają się wystarczająco wolno i mają własne szlaki, więc nie są aż tak niebezpieczne jak motocykle. Jest również sporo przypadków, w których kask uratował motocyklistę przy poważniejszym wypadku.

kaski rowerowe mogą nam zapewnić bezpieczeństwo na drodze

kask rowerowy (pixabay.com)

Rowery

Kaski także można spotkać wśród rowerzystów, ale to rzadkość. Jest tak dlatego, że ubierają go zazwyczaj profesjonalni kolarze, którzy przemierzają wiele kilometrów po drogach publicznych. Jeżeli interesujemy się takim sportem to warto zainwestować w kaski rudy project RowerTour. Zapewnią one dobrą aerodynamikę, która jest ważna w tym sporcie oraz bezpieczeństwo na drogach publicznych. Gdy poruszamy się na co dzień rowerem do szkoły lub pracy, a przemierzamy większość dróg publicznych, to także warto zastanowić się nad kaskiem. Nigdy nie wiadomo co nas spotka po drodze, a rowerzyści są wyjątkowo narażeni na niebezpieczeństwo na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*