Jak zostać notariuszem?

Coraz wcześniej zastanawiamy się kim chcemy zostać w przyszłości. Na całe szczęście rodzice nie narzucają tak często swojego zdania. Teraz raczej służą pomocą oraz dobrym słowem przy wyborze zawodu. Oczywiście wraz z postępem technologi coraz częściej młodzież wybiera zawodu, które nawet nie muszą brzmieć jak zawód przyszłości. Najczęściej są one wybierane dlatego bo z „pozoru” nie trzeba się za dużo uczyć.

 Jednakże nie tylko nowe media i technologie są często wybierane przez młodych ludzi. Nadal zawody typu lekarz, prawnik czy notariusz Zabrze 3 maja są chętnie wybieranymi zawodami.

Ci, którzy zdecydują się na to, by zostać notariuszem, powinni wiedzieć o tym zawodzie kilka podstawowych informacji. Przede wszystkim osoby, które są uprawnione do zgłaszanie się na aplikację notarialną muszą posiadać obywatelstwo polskie. Wydaje mi się, że wielu nie będzie mieć z tym problemu. Kolejną sprawa jest fakt, że trzeba mieć nieskazitelny charakter. Znaczy to, że osoba, która chce zostać notariuszem  nie może być osobą karaną, ani tez mieć żadnych blizn na charakterze.

notariusz(sxc.hu)

notariusz(sxc.hu)

Oprócz tego, każdy notariusz powinien mieć ukończone studia prawnicze oraz uzyskać tytuł magistra. W tym przypadku tytuł licencjata nie wystarczy. Innym sposobem jest również ukończenie studiów notarialnych lub prawniczych poza granicami naszego kraju, które mogą być w naszym państwie uznane.

Jak widać, dla niektórych punkty te mogą być bardzo łatwe do zrealizowania, dla niektórych, niestety zawód notariusza nie jest najlepszych zawodem, choćby dlatego, że nie posiadają obywatelstwa polskiego.

Komentarze do Jak zostać notariuszem?

  1. Rychu napisał(a):

    Ech… wszystko fajnie tylko, że prawo jest bardzo trudne. Fajne i ciekawe, ale trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*