Jak zmniejszać straty  w firmie?

W każdym zakładzie produkcyjnym, niezależnie do jego rozmiarów, specyfiki działania czy branży istnieje wysokie ryzyko poniesienia różnego rodzaju strat. W celu ich minimalizowania, zwiększania wydajności maszyn i efektywności pracowników wprowadzane są różnego rodzaju techniki i rozwiązania opierające się na podstawowych zasadach lean manufacturingu.

Zdecydowana większość tych technik wynika z tpm, czyli Total Productive Maintenance. System ten określa się utrzymywanie maszyn, za które odpowiedzialny jest cały zespół pracowników. Są to działania całościowe, ponieważ wdrażani są w niego wszyscy pracownicy i obejmowane są nim wszystkie maszyny. Przez te techniki redukowane są wszelkie awarie, konserwacje i inne sytuacje, w których maszyny wyłączone są z użytku, a firma traci przychody.

big-business-1(sxc.hu)

big-business-1(sxc.hu)

Ważnym czynnikiem redukcji ryzyka i start, zarówno tych finansowych, jak i surowcowych oraz marnotrawstwa czasu są szkolenia pracownicze. Dzięki temu wszyscy operatorzy maszyn odpowiedzialni są za samodzielne wykonywanie różnorodnych, nawet mocno skomplikowanych czynności. Wpływa to na znaczne zwiększenie produktywności i efektywności. Pozwala to na uniknięcie nadmiernych kosztów i usprawnienie całego procesu produkcji. Celem tpm jest całkowite zlikwidowanie usterek maszyn, wypadków przy pracy oraz wad produkcyjnych.

Jednak system tpm nie obejmuje tylko i wyłącznie działu produkcji, bowiem wpływa, i to w znaczący sposób na sprzedaż oraz administrację. Pozwala także stworzyć stały i stabilny system zapobiegania stratom zakładu.

Komentarze do Jak zmniejszać straty  w firmie?

  1. Gons napisał(a):

    Najlepiej jest w ogóle nie dopuszczać do powstawania strat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*