Jak zmieniały się komputery na przestrzeni lat

Komputery to jedne z tych urządzeń, które bez wątpienia są w stanie znacząco ułatwić nam życie. Prawda jest taka, że wykonywanie określonych prac bez tego sprzętu jest wręcz niemożliwe. Warto mieć na uwadze jednak to, że w przyszłości komputery nie były tak zaawansowane i szybkie jak teraz. Nie były one również również tak małe i poręczne, ponieważ przeważnie zajmowały większą część danego pomieszczenia. Dopiero z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać i komputery stawały się coraz lepsze.

Moc obliczeniowa

Wraz z czasem rozmiary komputerów malały, a ich szybkość rosła w szybkim tempie. Już teraz można zauważyć, że sprzęt który jeszcze dwa lata temu był absolutnym hitem i nowością, teraz nie robi już na nikim większego wrażenia. Moc obliczeniowa procesorów jak i pojemność dysków rośnie z roku na rok, choć często jest to wręcz konieczne. Spowodowane jest to między innymi przez branżę gier komputerowych, która również rośnie w zastraszającym tempie. Gry prezentują się coraz to lepiej, są bardziej skomplikowane oraz posiadają coraz to lepszą grafikę, choć jest to równoznaczne ze wzrostem wymagań sprzętowych.

Komputer (pixabay.com)

Grafika

Podobnie sprawa ma się w przypadku programów graficznych. Często pozwalają one na tworzenie bardzo zaawansowanych animacji wysokiej jakości, choć by było to możliwe, konieczne jest posiadanie odpowiednio mocnego komputera. Niejednokrotnie posiada on kilka kart graficznych oraz bardzo duże ilości pamięci RAM, by obliczenia były wykonywane jak najszybciej. Biorąc pod uwagę to, jak szybko komputery się obecnie rozwijają, możemy mieć praktycznie pewność, że w przyszłości będziemy mieć do czynienia z jeszcze lepszymi sprzętami tego typu.

Komentarze do Jak zmieniały się komputery na przestrzeni lat

  1. Dawid napisał(a):

    Problemem mogą być aktualne karty graficzne. Ich rozmiar ciągle rośnie i zaczynają się powoli nie mieścić w obudowach. Potrzebne jest nowe rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*