Jak wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania, czy domu, to pracochłonne i czasochłonne przedsięwzięcie. Warto zatem przed rozpoczęciem prac rozplanować dokładnie wszystkie działania, aby nie zakopać się w pracy i móc jednocześnie normalnie funkcjonować.

przeprowadzka

przeprowadzka

Wiele osób wychodzi z założenia, że lepiej wyremontować wszystkie pokoje na raz, niż robić to stopniowo i po jednym. W celu uniknięcia wdychania pyłu, przeprowadzają się na czas remontu do domu rodziców, znajomych lub wynajętego w tym celu mieszkania.  Tak naprawdę jednak nie trzeba robić całego uciążliwego zamieszania z przeprowadzką .

Dobrym sposobem jest rozplanowanie remontu pokój po pokoju. W momencie, gdy remontowana jest sypialnia, przenosimy się do innego pomieszczenia. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie trudu przewożenia wszystkich rzeczy do innego miejsca. Mimo to remonty Katowice zawsze są uciążliwe, jeśli wszystkie prace wykonujemy samodzielnie.

Na początku przygotowań nie możemy zapomnieć o osłonięciu wszystkich mebli folią. Podłogę również chronimy folią, przyklejając ją taśmą od brzegu do brzegu.  Do malowania ścian wybierajmy średniej wielkości wałki, natomiast w kątach i przy podłodze można pomóc sobie pędzlem malarskim, aby precyzyjnie pokryć powierzchnię. Tapetowanie również może być dobrą zabawą, jeśli ktoś ma zmysł estetyczny i przykłada wagę do szczegółów. Każdy wzór na poszczególnych pasach tapety musi pasować do tego bezpośrednio obok, tworząc jeden spójny motyw.

2 Responses to Jak wyremontować mieszkanie?

  1. Michał pisze:

    Warto jest wynająć jakąś firmę, która sprawnie poradzi sobie z takimi remontami, no chyba, że nie bardzo nas na to stać. W takich sytuacjach z pewnością może okazać się przydatny ktoś z rodziny.

  2. Pablo pisze:

    Nie znoszę remontów. Moim marzeniem jest ekipa remontowa a potem sprzątająca a ja w tym czasie pod palmami. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*