Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Uważa się, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać wartość łącznego trzymiesięcznego wynagrodzenia ofiarodawcy. Chcąc wybrać idealny pierścionek ważne jest podjęcie kilku decyzji dotyczącej aspektów wizualnych oraz gustu przyszłej narzeczonej. Pierwszą kwestią są sprawy dotyczące koloru złota, fasonu, rozmiaru oraz rodzaju kamienia. Przyjmuje się, że kamień pierścionka zaręczynowego to diament.

Kolor

Przed zakupem pierścionka, warto przeprowadzić obserwację koloru biżuterii, jaką na co dzień nosi przyszła narzeczona. Jeśli przeważnie nosi srebro, lepiej zdecydować się na białe złoto, aby współgrał z resztą biżuterii. Natomiast jeśli nosi złoto lub złoto i srebro możemy wybrać klasyczne żółte złoto, które przeważa w większości pierścionków zaręczynowych. Jeśli trudno sprecyzować nam preferencje partnerki, warto zdecydować się na biżuterie z dwukolorowego złota.

Fason

Wybierając fason pierścionka, należy zwrócić uwagę na ogólny styl partnerki oraz preferowaną przez nią biżuterię. W przypadku delikatnych ozdób, polecany jest elegancki i dyskretny wzór. Klasyczny pierścionek z centralnie umiejscowionym brylantem w tzw. „łapkach”.  Wybierając klasykę, możemy mieć pewność, że trafimy w gust wybranki. Natomiast dl Pań lubiących większą biżuterię, odpowiednim wyborem będzie pierścionek w oryginalnym, nietypowym kształcie. Może być z jednym kamieniem, ale i fantazyjną szyną mniejszych diamentów. Świetnym wyborem będzie także, wzór z kolorowymi kamieniami w otoczeniu brylantów.

Gdy najtrudniejsza część zaręczyn – wybór pierścionka za nami, możemy zacząć szukać zespół muzyczny warszawa.

engagement-ring-2-1427547

Pierścionek zaręczynowy /sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*