Jak urządzić mały pokój?

Jeśli mamy niewielkie mieszkanie, ważne aby odpowiednio je urządzić. Kierując się kilkoma prostymi zasadami możemy sprawić, że optycznie będzie wydawało się większe, nawet jak nowe domy w Łodzi. Najważniejsze, aby ogólnie kierować się zasadą „im mniej tym lepiej”. Dlatego zacznij od pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, a zostaw tylko te, które są ci naprawdę potrzebne. Minimalizm to najlepsze rozwiązanie. Jasna kolorystyka i funkcjonalne meble, a także nie wielka ilość dekoracji.

Świetnie sprawdzą się funkcjonalne meble, najlepiej szafki obudowane w ścianę. Jasny jednolity regał, będzie wyglądał jak ściana. A polakierowane powierzchnie odbijające światło również optycznie wpłyną na powiększenie przestrzeni. Równie korzystnie będzie wybrać przedmioty, które mają kilka zastosowań. Na przykład otomana. Może służyć jako stół lub siedzisko, a także jako skrzynia na książki i inne akcesoria. Rozkładany stół jadalny może również pełnić funkcję biurka.

Rozkładane stoliki i krzesła, można przechowywać w szafie lub pod łóżkiem, a w razie wizyty gości rozłożyć je. Jak widać niezwykle istotne jest, aby każdy mebel w małym mieszkaniu spełniać przynajmniej dwie funkcje.  Urządzając mały pokój zminimalizuj liczbę akcesoriów i dodatków. Zachowaj tylko najcenniejsze, aby nadać mieszkaniu indywidualnego charakteru, a nie efektu zagracenia.

Sprzęty w kuchni są bardzo potrzebne (sxc.hu)

(sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*