Jak urządzić łazienkę przy małym budżecie?

Musisz wyremontować łazienkę, a nie masz na to wiele środków? Nie będzie to tak trudne jak Ci się wydaje. Jeśli przygotujesz odpowiedni, przemyślany projekt i będziesz się go trzymać możesz urządzić łazienkę tanio i wygodnie.

Czego potrzebujesz najbardziej?
Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie elementy są w łazience niezbędne. Minimum wyposażenia łazienki to sedes, umywalka i natrysk lub wanna. Pozostałe sprzęty oraz materiały do wykończenia ścian i podłogi są już dodatkami, które czynią łazienkę wygodniejszą. Dlatego zacznij od skompletowania tych najważniejszych urządzeń.

Z ogromnej oferty ceramiki łazienkowej wybrać podstawowe urządzenia. Nie musza być one  z jednej kolekcji, ale powinny być jednak jednorodne stylistycznie. Armaturę postaraj się skompletować z jednej serii. Decyzja: wanna czy prysznic, zależy tylko od twoich upodobań i potrzeb.  Za te same pieniądze dostaniesz zdecydowanie lepszej jakości wannę niż natrysk.

water(sxc.hu)

water(sxc.hu)

Glazura i ceramika
Kolejna ważna kwestia to wykończenie ścian i podłogi. Gdy wybieramy płytki Dune do łazienki, miejmy na uwadze to, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawiają się jasne, chłodne barwy i gładkie wzory. Gdy nie ogranicza nas metraż możemy zaryzykować bardziej odważne kolory. Glazura podłogowa musi być też jak najbardziej wytrwała na uszkodzenia i mieć niski współczynnik nasiąkliwości. Na ścianach świetnie prezentują fototapety, oczywiście pokryte warstwą szkła. Nie generuje to wysokich kosztów, a wygląda bardzo estetycznie.

Po ustaleniu rodzaju sprzętów oraz sposobu wykończenia ścian i podłóg pozostało dobranie mebli, oświetlenia i akcesoriów łazienkowych. Jeśli masz ograniczone fundusze, może się okazać, że meble typowo łazienkowe są nieco za drogie. Wówczas nie zrażaj się lecz poszukaj nietypowych rozwiań. Mogą się one okazać znacznie tańsze a jednocześnie tańszych nadać łazience niepowtarzalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*