Jak uczynić jazdę na rowerze dużo bardziej komfortową?

Rowery w dużej mierze nie należą do komfortowych. Wszystko oczywiście zależy od zakupionego roweru, oraz ilości pieniędzy wyłożonych przy jego zakupie. Chociaż obecne możliwości pozwalają na skuteczne przerabianie rowerów według własnego uznania. Także nawet gdy posiadamy rower sprzed wielu lat, to zawsze będzie można go przerobić na dużo bardziej komfortowy. To oczywiście wiąże się z całkiem wysokimi kosztami, ale niestety są tylko dwa wyjścia. W takim razie pozostaje nam albo przerabiać stary rower i zapłacić mniej, albo zakupić nowy i ponieść koszty kilkukrotnie wyższe. Wszystko wskazuje na to, że stary rower można wyposażyć w różne części i wyjdzie to znacznie taniej.

Dodatki

Rower tak samo jak samochód czy motocykl, można wyposażyć w wiele przyjaznych dodatków. Umilą nam one każdą podróż i sprawią, że zapomnimy o innych niedogodnościach. Przykładem mogą być liczniki, które gromadzą informacje o prędkości, przebiegu czy liczbie spalonych kalorii. Nie jest to drogi dodatek, ale może znacznie wpłynąć na komfort podróżowania. Obecnie liczniki odchodzą powoli w niepamięć, a raczej stają się tanią alternatywą dla rozbudowanych nawigacji. Nawigacje rowerowe są dużo lepszym wyborem, ale także dużo droższym. Oprócz swojej standardowej funkcji zapewniają także szereg innych ciekawych możliwości. Może to być chociażby wybieranie losowej trasy na trening czy nawet włączanie muzyki poprzez standard bluetooth. Podróże z taką nawigacją są bardzo przyjemne, ale trzeba na nią uważać, bo może się stać bardzo łatwym łupem dla złodziejów.

rower powinien być komfortowy (pixabay.com)

Rama i siodełko

Na komfort podróży wpływają także elementy mechaniczne. Tłumienie drgań spowodowanych przez nierówną nawierzchnię jest bardzo ważne. Tym zajmuje się rama roweru oraz amortyzatory. Do niedawna stosowało się także jeden amortyzator poprzeczny, ale było to spore podbijanie masy roweru, a efekty nie były zbyt spektakularne. Dlatego musimy ratować się co najwyżej siodełkiem. Siodełko zawsze można wymienić, a ciekawy wybór znajdziemy na stronie: https://www.rowertour.com/c/355/siodelka-damskie. Dobrze będzie sprawdzić w sklepie jakie siodełko będziemy preferować. Niektórzy komfort widzą w twardym siodełku, a niektórzy wolą bardzo miękkie. Wszystko zależy od preferencji, ale dobór siodełka ma istotny wpływ na komfort podróżowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*