Jak skutecznie poradzić sobie z rzuceniem palenia?

Różnego rodzaju używki stosowane są przez ludzi szczególnie w stresujących sytuacjach oraz w celu umilenia sobie czasu podczas spotkania ze znajomymi. Jednak pod uwagę należy wziąć, że używki nie są niczym przyjemnym, jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy są od nich uzależnieni. Na dzień dzisiejszy, jeżeli pali ktoś papierosy, to raczej nie jest mu łatwo rzucić, w momencie, szczególnie gdy pali przynajmniej paczkę dziennie.

Papierosy są całkiem drogie i niezdrowe (sxc.hu)

Wsparcie bliskich i silna wola

Bardzo ważne podczas chęci rzucenia palenia, jest wsparcie bliskich nam osób. Dobrym rozwiązaniem jest również próba rzucenia palenia razem z kimś znajomym. Wspólne wspieranie się w tak ciężkich chwilach może zaowocować szybkim sukcesem, choć należy mieć na uwadze, że w przypadku palenia, nie ma co liczyć na naprawdę szybkie rezultaty. Trzeba również wykazać się naprawdę silną wolą, tak by z łatwością poradzić sobie z większością problemów. Nie jest to bowiem coś, co można zrobić z dnia na dzień. Uzależnienie od nikotyny może być bardzo silne.

Zalety rzucenia palenia i motywacja

Palenie papierosów ma dwie znaczące wady. Po pierwsze, z biegiem czasu wydać można naprawdę całkiem sporo pieniędzy. Po drugie, papierosy mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Warto jest więc motywować się tym, co będzie można osiągnąć, gdy już rzuci się palenie. Nie ma nic ważniejszego od tej kwestii. Jeżeli uda nam się rzucić, to raczej bez problemu poradzimy sobie ze zmianą stylu życia na bardziej zdrowy.

Komentarze do Jak skutecznie poradzić sobie z rzuceniem palenia?

  1. Dawid napisał(a):

    Rzucenie palenia jest ekstremalnie ciężkie, ale najważniejsze to tak naprawdę chcieć się pozbyć tego nałogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*