Jak pielęgnować torebki skórzane?

Coraz cześć projektanci decydują się na wykonanie swoich produktów ze skóry. Dzięki temu wykonaniu rzeczy mogą służyć dłużej niż z materiału skóropodobnego, a ponadto wyroby skórzane to od lat kojarzą się z elegancją i wyczuciem stylu. Wielu światowych producentów decyduje się dlatego na ten materiał wykonując buty, kurtki czy dolce gabbana torebki. Niezależnie od funkcji danej rzeczy, każda wykonana ze skóry powinna być odpowiednio pielęgnowana, by nie stracić swojego uroku i wciąż spełniać swą funkcjonalną rolę.

Podstawą pielęgnacji skórzanej torebki jest jej odkurzenie co jakiś czas. Producenci również polecają przecierać torebkę co kilka dni skrojona cebulą lub szmatka zamoczona w terpentynie. Po wyschnięciu preparatów należy wsmarować pastę do butów, najlepiej jeśli będzie ona bezbarwna.

Torebki wykonane z jasnej skóry powinno czyścic się miękką szkolna gumką, której używa się do ścierania ołówka. Aby efekt był lepszy możemy od czasu do czasu przetrzeć nasza torebkę mieszanką spirytusu i gliceryny, nada to naszej torebce połysku. Torebki lakierowane powinny być pielęgnowane jak najbardziej delikatnie. Są bardzo wrażliwe, a zaszkodzić może im nawet zmiana temperatury lub słońce. Dlatego też, gdy nasza torebka się zabrudzi najlepiej jest przetrzeć ja wilgotną szmatką, jednak zaraz potem należy ja dokładnie wysuszyć. Jeśli chcielibyśmy odświeżyć nasza lakierowana torebkę możemy to zrobić przy pomocy kurzego białka ubitego na pianę oraz przekrojoną cebulą. W żadnym wypadku nie należy używać pasty do butów, może to bardzo zaszkodzić naszej torebce. Jeśli chcemy natłuścić torebkę wystarczy nam oliwa z oliwek. Torebki skórzane w kolorze białym najlepiej pielęgnować za pomocą wywaru z otrębów. Przyrządza się z otrębów pszennych zagotowanych w szklance wody. Pomoże nam to utrzymać biały kolor torebki. Następnie możemy natrzeć torebkę bezbarwna pasta do butów oraz wypolerować.

sxc.hu

sxc.hu

Torby wykonane ze skóry węża lub jaszczurki są niezwykle delikatnymi tworzywami. Aby zapobiec pękaniu należy regularnie natłuszczać pastą oraz polerować. Jako zamiennik można używać glicerynę albo olejek rycynowy. Ostatnim z typów jest eko skóra, którą najlepiej jest pielęgnować przy pomocy wody z mydłem. Po umyciu torebki należy spłukać woda roztwór oraz wytrzeć torbę miękką szmatką. W tym przypadku materiału do zabrudzeń moża także stosować spirytus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*