Jak nie ulec jesiennej chandrze?

Jak co roku wiele osób dopada jesienna chandra . Zmiana pogody z ciepłej i słonecznej na deszczowa i ponurą osłabia nasz organizm poprzez zmniejszone nasłonecznienie. Nie wszyscy przechodzą przez ten okres obojętnie i wiele osób cierpi na zwiększoną senność, podłamanie i brak chęci do działania. Wiele osób ma sposoby na ten czas, a wiele czeka, aż ten okres mienie. Jednak nie warto się męczyć, ponieważ istnieje kilka sposóbów na pozbycie się jesiennej chandry.

Podstawowym czynnikiem może być zła jakoś snu. Niewyspanie powoduje rozdrażnienie, brak koncentracji i permanentne zmęczenie. Dlatego pamiętaj wysypiaj się! Osiem godzin to podstawa, niektórzy potrzebują jeszcze więcej, więc nie żałuj sobie czasu na spanie. Jeśli masz problemy z zasypaniem, wieczorem pij zioła, może być to melisa, rumianek – ciepły napar pozwoli ci się wyciszyć i ułatwi zasypianie.

Kolejną przyczyną może być światło. Wiele z nas działa „na baterię słoneczne” dlatego szaruga za oknem nie wróży nic dobrego. Jesienią ważne jest, by wykorzystać każdy promyk słońca, a jeśli jest go zbyt mało, wymień żarówki w domu na jaśniejsze. Jeśli nie masz przeciwwskazań do korzystania z solarium. Wybierz się raz w tygodniu na kilka minutek opalania. Promienie UV pobudzają endorfiny w twoim ciele, co dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie.

Pozytywnie wpłynie na ciebie aktywność fizyczna. Sport nie dość, że polepszy twoja kondycje to zwiększy poziom adrenaliny, endorfin i naładuję energią. Staraj się biegać na świeżym powietrzu lub zapisz się na siłownię, a jeśli jesteś typem domatora zaopatrz się w akcesoria treningowe i ćwicz w domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kolorowy owoc(sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*