Jak kupić idealne mieszkanie?

Poszukiwanie mieszkania to trudna sztuka, zwłaszcza, gdy pierwszy raz stoimy przed takim wyzwaniem. Aby uchronić się przed najczęstszymi błędami powinniśmy wiedzieć o kilku kwestiach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego jeśli mamy kilka potencjalnych, sprawdźmy który deweloper ma na swoim koncie kilka udanych inwestycji. Najlepiej, jeśli to doświadczona firma, która ma działalność także w innych miastach, a nawet za granicą.

Niektórzy mówią, że liczy się cena utrzymania mieszania w przyszłości, a inni że ważniejsza jest cena metra. Tutaj akurat nie ma prostej odpowiedzi, to wszystko zależy od naszych potrzeb i aktualnych predyspozycji finansowych. Jednak wiadomo, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie kupno mieszkania z wliczonym w cenę wykończeniem. Jest to najtańsze rozwiązanie, ponieważ cena wykończenia za metr to około 1000 złotych. W Warszawie jest mnóstwo nowych osiedli, jeśli chcemy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego sprawdźmy sprzedaż mieszkań Wawer.

Jeśli nadal trzeba ciąć koszty, a nie przekraczamy 35 roku życia świetnym rozwiązaniem jest szukanie mieszkań z oferty mieszkania dla młodych. W tym przypadku liczy się cena mieszkania za metr. Program MDM pomaga tylko w przypadku, gdy cena metra nie przekracza 5500 złotych. Nie wszyscy deweloperzy pozwalają na zakup swoich mieszkań w programie MDM, dlatego warto wcześniej zrobić rozeznanie wśród takich firm.

my-home-1-1559213

Mieszkanie w bloku (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*