Jak dbać o piękny uśmiech

Każdy z nas marzy o idealnym uśmiechu, który podbijałby serca, roztapiał złość, załatwiał mandaty i stanowił przepustkę na każdą imprezę. Tak uśmiech to skarb, o który trzeba szczególnie dbać. Nie przychodzi sam z siebie i wymaga pielęgnacji i determinacji. Co więc należy zrobić, aby utrzymać uśmiech doskonały?

smile(sxc.hu)

smile(sxc.hu)

Kolor zębów

Myśląc o uśmiechu idealnym często wyobrażamy sobie zawadiacki półuśmiech lub uwodzicielsko rozchylone czerwone usta zwieńczające rząd białych pereł. Od odcienia naszych zębów zależy bardzo dużo. Niestety nie każdy rodzi się z idealnie białą płytką nazębną. Nie jest to jednak coś, z czym nie poradziłby sobie stomatolog kosakowo. Wprawny dentysta w mgnieniu oka wybieli nasze zęby.

Zabiegi

Jeżeli nasze zęby już są białe, warto umawiać się kilka razy do roku na zabiegi pielęgnacyjne. Pierwszy z nich – piaskowanie ma za zadanie usunięcie z naszych zębów wierzchniego osadu. Jego wzmocniona wersja – scaling polega na usunięciu osadu wapiennego, który jest twardszy i ma ciemniejszy osad. Regularne poddawanie się tym zabiegom ułatwi nam utrzymanie naszych zębów w czystości.

Higiena jamy ustnej

Aby mieć piękny uśmiech, należy przede wszystkim pracować w domu. Szczotkowanie zębów powinno odbywać się rano, wieczorem i po każdym posiłku. W ten sposób nasz uśmiech będzie zawsze zniewalający. Warto też zainwestować w płyny do płukania jamy ustnej, które również ułatwiają utrzymanie nieskazitelnego stanu uzębienia.

Komentarze do Jak dbać o piękny uśmiech

  1. Juna pisze:

    Warto też udać się na wybielanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*