Inwestycje budowlane w Polsce

Najszybciej rozwijającym się krajem w Europie jest Polska. Dla wielu osób będzie brzmiał oto dziwnie, ale jest to prawdą. Dopiero od ćwierć wieku jesteśmy całkowicie wolnym i demokratycznym narodem. Wcześniej byliśmy pod wpływem państw socjalistycznych, a jeszcze wcześniej zostaliśmy poważnie poszkodowani przez obie wojny światowe. Nie wszystkie kraje mają taką przeszłość jak nasza, a mimo tego nie są znacząco bardziej rozwinięte od nas. To wskazuje tylko na to, że przy obecnym tempie rozwoju, Polska stanie się krajem, który naprawdę będzie mógł być liderem Europy. Najważniejsze zmiany zaczęły się dziać po wejściu kraju do wspólnoty państw Unii Europejskiej. W tym czasie rozwój stał się znacznie bardziej dynamiczny, co pozwoliło chociażby na stworzenie nowych miejsc pracy, zwiększenie dofinansować dla rolnictwa oraz dla innych inwestycji na terenie naszego kraju.

Stolica Polski

Obecnie na terenie Warszawy i okolicznych terenów rusza kolejny projekt, który jest współfinansowany ze środków UE. Są to Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Obejmują one zasięgiem cały obszar metropolitalny Warszawy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jest to stolica kraju, która tak naprawdę odzwierciedla nasz wizerunek na całym świecie. W przypadku, gdy nie jej ona postrzegana w odpowiedni sposób to również traci na tym nasz kraj. Dlatego każdemu Polakowi powinno zależeć, aby Warszawa wyglądała jak najlepiej oraz żeby była odpowiednio zadbana pod względem architektonicznym, inwestycyjnym, biznesowym, oświatowym, kulturowym oraz każdym innym. Jest to możliwe głównie dzięki wsparciu finansowemu od strony Unii Europejskiej.

Zabytkowe miasto (sxc.hu)

Zabytkowe miasto (sxc.hu)

Inwestycje budowlane

Widoczne są również inne inwestycje, które realizowane są na terenie całego kraju. Powstają przecież nowe odcinki autostrad, powstają drogi krajowe oraz obwodnice. To wszystko powoduje, że nasz kraj zyskuje na znaczeniu coraz bardziej. To jak zostaną wykorzystane dostępne pieniądze zależne jest przede wszystkim od władz samorządowych, które mają największy wpływ na to jak wyglądać będą miasta znajdujące się w danych gminach i powiatach. Muszą być podejmowane i szybkie decyzje, ponieważ Europejski Fundusz Społeczny nie jest nieograniczony i powinno się z niego korzystać tak długo dopóki są tak jakieś środki na realizowanie inwestycji na danym obszarze. Oczywiście nie cała kwota jest zapewniana przez EFS, ale tylko część. Reszta pochodzi z budżetu konkretnego miasta. Dlatego ograniczeniem jest własny wkład, którym może dysponować władza samorządowa.

Komentarze do Inwestycje budowlane w Polsce

  1. Debest napisał(a):

    Inwestycji jest niestety coraz mniej w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*