Humaniści z przyszłością?

Większość młodych ludzi kończących właśnie naukę w liceum zastanawia się jaki obrać kierunek studiów. Cóż, młodzi ludzie myślą, że jest to jeden z ich najważniejszych wyborów życiowych. I o ile  ważne, żeby kierunek studiów był interesujący dla studenta, o tyle wcale nie oznacza, że w przyszłości czeka go praca w zawodzie czy tego chce, czy nie chce.

praca zespołowa

praca zespołowa

Pracę zgodną z kierunkiem studiów wykonuje faktycznie część osób uczących się na politechnikach. Natomiast nauki humanistyczne nie do końca kierunkują pod wykonywanie jednego zawodu. Nie należy tego brać za złe zjawisko. Otóż okazuje się, że jest to duży plus z tego względu, że studia humanistyczne tak naprawdę przygotowują do wykonywania wielu zawodów. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że wybierając kierunek studiów w wieku 19 lat, nie mamy prawa się pomylić, bo od tego zależy nasza przyszłość. Interdyscyplinarność studiów humanistycznych umożliwia szukanie swojej drogi jeszcze na studiach. To gdzie będziemy pracować, zależy wtedy głównie od praktyk i stażów, czyli początku drogi zawodowej, którą sobie obierzemy.

I tak humaniści mogą pracować zarówno w instytucjach i organizacjach państwowych, jak i wykonywać wolne zawody. Agencja marketingowa, pijarowa lub po prostu dział kreatywny w jakiejkolwiek firmie, będzie świetnym pomysłem. To są obszary przyszłościowe, ponieważ media ciągle się rozwijają i wciąż będzie potrzeba humanistycznych głów do pracy, promocji wielkich marek, czy prowadzenia mediów społecznościowych.

Komentarze do Humaniści z przyszłością?

  1. Demels napisał(a):

    Według mnie dobry humanista się obroni spokojnie, ale musi być naprawdę ponadprzeciętny. Inaczej niestety – mamy przesyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*