Gry komputerowe – czy to tylko rozrywka?

Gry komputerowe towarzyszą nam od wielu lat. Z początku były to proste produkcje, które nie służyły do niczego innego jak tylko do zapewnienia prostej rozrywki. Nikt za bardzo nie skupiał się na produkcji czegoś bardziej ambitnego. Dopiero jakiś czas później wielu producentów zobaczyło jak ogromny potencjał drzemie w grach. Od tego czasu co roku zaczęły pojawiać się coraz to bardziej złożone gry oferujące coraz to lepsze możliwości. Obecnie każdy wie jak wyglądają gry. To co przedstawiają zaczyna być zbliżone do tego co widzimy za oknem.

Czy gry mogą uczyć?

Starsi ludzie nieraz powtarzają, że gry niczego dobrego nie uczą i ogłupiają człowieka. To oczywiście jest błędem bo gry uczą chociażby kultury i dobrych zachowań. Oczywiście nie każdy to zauważy bo takie zachowania pojawiają się nawet w tych bardzo brutalnych tytułach. W nich najczęściej poruszany jest temat moralności i dobrego wyboru. Gry bardzo często pokazują, że mimo przeciwności losu i wielu niepowodzeń możemy osiągnąć sukces. Poza tym zwiedzanie świata przedstawionego w grze jest bardzo ciekawe i wszystko co zostanie tam zawarte łatwo wpada do głowy.

gry (pixabay.com)

Gry akcji

Gry akcji były przez większość osób uważane za brutalne i poniekąd puste. Niektórzy nawet uważali , że mogą one źle wpłynąć na młodzież wręcz namawiając do czynienia brutalnych czynów. Rzeczywistość jednak pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Producenci potrafią przedstawić brutalną grę zawierając w niej wiele cennych informacji, które łatwo wpadają w głowę. Najlepszym przykładem będą gry wojenne przedstawiające czas chociażby pierwszej lub drugiej wojny światowej. W tym przypadku sama akcja i brutalność schodzi na drugi plan, ponieważ możemy poniekąd wczuć się w ten czas i wynieść sporo cennej wiedzy. Wiadome jest, że taka nauka bardziej wpada w głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*