Gdzie można kupić dobry rower?

Gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z rowerami, to możemy być lekko niedoinformowani. Tak jest już z każdym nowym tematem w życiu. Często myślimy, że kupujemy coś dobrego, a tak naprawdę nie jest to dobry wybór. Dlatego, gdy zaczynamy dopiero wchodzić w tematykę rowerów, to musimy rozeznać się trochę w tematyce. Rynek jest pełny dobrych rowerów, a także tych niezbyt ciekawych. Te drugie z reguły zachwycają wyglądem, ale ich zalety właśnie na tym się kończą. Mowa jest o światowych markach, a tak naprawdę jest jedna część markowa na cały rower. Tak sprzedawcy starają się naciągnąć niezbyt rozgarniętych kupców. Wtedy wydaje nam się, że mamy dobry rower, a zaledwie po roku zaczynają się pierwsze problemy. Przez to właśnie warto wiedzieć, że rowery kupuje się z pewnego źródła.

Hipermarkety

Odwiedzając jeden z większych sklepów możemy natknąć się na ofertę rowerów, hulajnóg, a nawet skuterów i motocykli. Ceny są zaskakujące, więc można się nieźle zdziwić. Tak naprawdę to na tym się kończą zalety, bo nawet jak rowery będą tam dobrze wyglądać, to trzeba wierzyć, że nie są dobrej jakości. Ciekawostką może być podanie nawet światowych producentów na oznaczeniach roweru, ale gdy się przyjrzymy to ograniczy się to co najwyżej do przerzutek. Takich rowerów trzeba unikać jak ognia, bo przeżyjemy więcej nerwów przez nie niż chwil radosnych. To samo tyczy się targów, gdzie rowery pochodzą z niewiadomego źródła. W ten sposób można nawet kupić rower kradziony wyposażony w nadajnik GPS, a to będzie dla nas kolejny problem.

dobrej jakości rower to przyjemność z jazdy

Rowerzysta (pixabay.com)

Sklepy rowerowe

Sklepy rowerowe możemy także odróżnić na te sprawdzone i niezbyt zaufane. Najprościej jest to sprawdzić po wyposażeniu. Jeżeli sklep rowerowy posiada dużą ofertę markowych części rowerowe RowerTour.com, to będzie zaufanym sklepem z dobrym wyposażeniem. Znajdziemy tam naprawdę drogie i porządne rowery, ale nacisk jest kładziony głównie na jakość tych rowerów. Kupując rower w takim sklepie na pewno nie natkniemy się na minę, a przy odpowiedniej dbałości, rower posłuży nam przez wiele lat. Poza tym znajdziemy tam zazwyczaj profesjonalny serwis, więc nawet jakby wystąpił jakiś problem, to zawsze możemy podjechać i wyjaśnić zaistniałą sytuację. W każdym razie będziemy w posiadaniu porządnego roweru, który będzie wywoływał uśmiech na naszych ustach przez najbliższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*