Firma w magazynie.

Jaki jest przepis na doskonały biznes bez wysokich kosztów? Czy to jest w ogóle możliwe. Czy kilka osób jest w stanie zbudować dobrze prosperującą firmę, która zarabia nie tylko na „utrzymanie” warsztatu, ale także na własne potrzeby.

Około roku temu policja odkryła w Poznaniu jedna z takich produkcji. „Firma” zajmowała się produkcją podrabianej nieoryginalnej odzieży. Za pracownie służyły oczywiście stare hale magazynowe, które okazały się doskonałym miejscem na tego typu interes. Szacuje się, że w ciągu miesiąca pracownicy tego nielegalnego interesu byli w stanie wyprodukować tysiące sztuk rzeczy.

Pracowania ta nie była zwykłym miejscem pracy, a miejscem gdzie wykorzystywano się ludzi w znacznym stopniu. Okazało się, że w szwalni były zatrudnione zarówno osoby nieletnie jak i kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne. Jakby tego było mało, w rzekomym miejscu pracy nie było stosowane żadne prawo pracy ani etyka zawodowa. Osoby tam zatrudnione były silnie przepracowane z powodu licznych nadgodzin, a dodatkowo płace nie były adekwatne do wykonywanej pracy.

Jak mogło się spodziewać, żadna z osób nie dostała nawet tzw. śmieciowej umowy, która by regulowała w jakikolwiek sposób charakter pracy.

Na dokumentach dot. Działalności „firmy” tj. hal magazynowych było wpisane, że miejsce jest przeznaczone wyłącznie do działalności logistycznych, które jak można przypuszczać były

sxc.hu

sxc.hu

zrobione nielegalnie.

Oczywiście właściciel niedużym kosztem dorobił się pokaźnej sumy pieniędzy jednak widzimy  jaka cenę musi za to ponieść. Grozi mu bowiem do pięciu lat pozbawienia wolności. Współpracownicy właściciela również stanęli przed sądem. Takim oto sposobem szybki przypływ gotówki zamienił się w zakaz prowadzenia podobnej działalności w okresie 20lat.

Komentarze do Firma w magazynie.

  1. Ter napisał(a):

    I tak mało dostał!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*