Elektroniczne gadżety podbijające rynek

Na nasz rynek powoli wkraczają gadżety, które jeszcze jakiś czas temu były jedynie w sferze marzeń. Każdy widzi jak bardzo rozwój technologii przyspieszył. W ciągu ostatnich lat można zobaczyć chociażby jak z małych, kwadratowych telewizorów powstały płaskie i ogromne telewizory wyświetlające niewiarygodnie ostry obraz. To jest tylko jeden przykład, a same telewizory nie są niczym dziwnym. Obecnie trudno spotkać się z brakiem telewizora w jakimkolwiek mieszkaniu, a kiedyś to był luksus. Jednak ten artykuł będzie o gadżetach, które dopiero zaczynają podbijać rynek i mało się o nich jeszcze mówi.

Zegarki typu smartwatch

Zegarki od wielu lat pojawiają się na naszych rękach, chociaż zostawały trochę w tyle z technologią. Zegarki wskazówkowe jednak będą zawsze cieszyć się popularnością, ponieważ dodają właścicielowi klasy i szyku. Kojarzone są głównie z biznesmenami i poważnymi przedsiębiorcami. Już nie bardzo służą do wskazywania godziny, ponieważ ta jest częściej sprawdzana na smartfonie. To właśnie z myślą o smartfonach powstały smartwatche. Zegarki te posiadają interfejs w pełni dotykowy i mały ale wyjątkowo ostry wyświetlacz. Idea tego gadżetu była dość prosta. Stworzyć elektroniczny zegarek, który powieli niektóre z funkcji występujących na smartfonach. To właśnie z nimi urządzenie musi się łączyć, aby móc korzystać z pełni oferowanych funkcji. Do tych należą chociażby odbieranie sms’ów, czy otwieranie plików tekstowych. To akurat jest zmorą na egzaminach w szkole, ponieważ każdy uczeń przecież może mieć zegarek.

zdjęcie zrobione przy użyciu drona (pixabay.com)

Drony

Produkcja dronów ruszyła całkiem niedawno, przez co mało się o nich mówi. Dotychczas służyły raczej do zabawy dla zainteresowanych. Jednak potencjał tych urządzeń zaczęły wykorzystywać nawet firmy. Okazuje się że jest to bardzo dobry środek do kręcenia ujęć z powietrza. Ponadto montując odpowiednio dobrą kamerę można robić zdjęcia miejsc, które są na ogół niedostępne dla człowieka. Drony mogą wznieść się na naprawdę dużą wysokość przez co można dzięki nim robić zdjęcia lotnicze. Obecnie produkowane są profesjonalne drony wyposażone w kamery o dużej rozdzielczości, które są używane przez profesjonalne firmy. Stabilizacja podczas lotu jest tak dobra, że nagrany materiał jest płynny i bez żadnych wstrząsów. To jest jeden z tych gadżetów, które mogą odnieść wyjątkowy sukces w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*