Egzaminy na prawo jazdy

Nauka jazdy każdemu przychodzi trochę inaczej. Jedni łatwo uczą się jeździć, a inni mają z tym problemy. W każdym razie egzaminy z roku na rok są coraz trudniejsze i nie jest to dobra wiadomość dla nowych kursantów. Od rodziców i starszych osób można usłyszeć jak proste były egzaminy dawniej. Często ograniczały się one do przejazdu kilkuset metrów prostą ulicą aby zaliczyć i to było wszystko. Jednak w związku z ciągłym przybywaniem samochodów na ulicy musiały zostać wprowadzone bardziej restrykcyjne przepisy. To ma na celu uniknięcie wielu wypadków, które często są powodowane przez młodych i niedoświadczonych kierowców.

Nauka jazdy

Kursów udzielają prywatne placówki określane jako szkoły jazdy. Koszt całego kursu zależy od firmy do której się zgłosimy. Średnio jest to 1200zł, ale można spotkać się z cenami dochodzącymi nawet do 1500zł. Sam kurs składa się z 30 godzin wiedzy teoretycznej, którą nabywamy ucząc się przepisów na wykładach. Ponadto dochodzi do tego jeszcze 30 godzin praktycznych na oku instruktora. To jak będziemy zależeć od naszych umiejętności i cierpliwości instruktora, który musi być wyjątkowo odporny na nerwy.

prawo jazdy (pixabay.com)

Główny egzamin

Główny egzamin na prawo jazdy odbywa się w miejskich lub wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Tak naprawdę dużo zależy od naszego szczęścia, ponieważ na drodze może się wydarzyć mnóstwo sytuacji losowych nad którymi nie będziemy mogli zapanować. Niestety nawet jak ktoś popełni błąd i spowoduje zagrożenie, to nasz egzamin zostaje nie zaliczony. Oczywiście nie można myśleć, że to zależy tylko od szczęścia. Egzamin składa się z wielu pojedynczych manewrów, które musimy wykonać zgodnie z zasadami. Dopiero na tej podstawie jest przyznawany wynik końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*