Druk 3D

Niegdyś druk był czymś wyimaginowanym. Wraz z postępem techniki drukarki zaczęły być czymś normalnym, a w domach nawet powszechnym. Zaczęto również otwierać drukarni, które robią druk na zamówienie, a co za tym idzie także druk wieloformatowy np. druk cyfrowy wieloformatowy.

W ostatnim czasie najbardziej innowacyjnym drukiem stał się druk 3D. Dzięki tej technice można drukować rzeczy przypominające oryginalne. Np. wydrukowanie zwierząt, rzeczy etc. Jeśli zamarzysz by zakupić do swojego domu drukarkę 3D musisz zwrócić uwagę na poszczególne rzeczy z nią związane.

1. Druk w formacie 3 D jest powolny.

Chcąc wydrukować daną rzecz w 3D musimy liczyć się z tym, że druk jest bardzo powolny, nawet jeśli będziemy chcieli zaoszczędzić na jakości wydruku to i tak będzie to bardzo wolna praca maszyny. Orientacyjnie podając; rzecz w rozmiarze małego pudełka ok 5x2x3 będzie trwać nawet kilkanaście minut. Jeśli chcemy aby nasz druk był wytrzymały i w miarę dobry jakościowo musimy liczyć się z czasem oczekiwania nawet do 2 godzin.

2. Druk jest w małych rozmiarach

Jeśli zakupimy domową drukarkę 3d musimy się liczyć, że rzeczy będzie drukować na prawdę w małych rozmiarach, inaczej jest w przypadku specjalistycznych drukarek, jednakże za taką będziemy musieli zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku domowych drukarek nasz wydruk osiągnie około 20x20x20 cm.

Pudełko

Pudełko /sxc.hu

3. 3D jest drogim wydrukiem.

Nawet w przypadku chęci zakupu domowej i niskobudżetowej drukarki musimy liczyć się z kwotą ok. kilku tysięcy złotych, w przypadku tradycyjnej drukarki ten koszt wynosi maksymalnie kilkaset złotych.

4. Druk trójwymiarowy jest bardzo wymagający.

Aby wydrukować dana rzecz w wymiarze 3d nie wystarczy zakup drogiej drukarki, która umożliwi nam druk w tym formacie. Ponadto będziemy potrzebować specjalistycznego programu, który umożliwi nam obsługę takich rzeczy. Jeśli zechcemy drukować rzeczy bardziej skomplikowane będzie potrzebna nam również wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*