Dobry wygląd czy podążanie za modą?

Od kilku lat moda nie opuszcza nas nawet na krok. Dziedzina ta rozwija się w naszym kraju coraz bardziej.   Modne nie są już tylko ubrania, buty, biżuteria czy akcesoria. Teraz także chodzimy na kolację do modnych restauracji i jemy to co jest modne. Przechodzimy także na najmodniejszą dietę, tę którą właśnie stosują celebryci.  Nie zapominajmy także o modnych telefonach, tabletach, komputerach, słuchawkach, samochodzie czy wystroju wnętrz. Wydajemy fortunę (pewnie tyle co wynoszą fundusze unijne Kraków) tylko po to żeby być modni. Zewsząd atakują nas informacje o obecnie panujących trendach,  a my musimy się jakoś w tym odnaleźć.

O tym, że nasze ubrania bywają modne lub wyszły z mody 10 lat temu, doskonale wiemy. Już wiele lat temu nasze babcie, prababcie i jeszcze wcześniejsze pokolenia zwracały na to uwagę. A przynajmniej starały się pięknie wyglądać. Wtedy jednak szerzyła się kreatywność. Kobiety przerabiały dostępne ubrania i szyły. Dzięki temu wyglądały oryginalnie i wyjątkowo. Ich ubrania były unikatowe, poniekąd same tworzyły trendy.

W dzisiejszych czasach moda zaczyna powoli wymykać się spod kontroli. Coraz  częściej to co jest modne jest również masowe. A co za tym idzie? Wszyscy mają d tego dostęp i przestaje być oryginalne. Masowość zabija w nas kreatywność. Na szczęście projektanci zaczynają wprowadzać triki. Modne jest prawie wszystko – sztuką jest sposób w jaki to nosisz i z czym łączysz.

Bardzo ważna jest kreatywność. /sxc.hu

Bardzo ważna jest kreatywność. /sxc.hu

To samo dotyczy jedzenia, restauracji czy też diet, dzięki którym chudną dosłownie wszyscy w kraju. Zaczyna panować moda na bycie fit. Zdrowe odżywianie, ćwiczenia, diety – to już na porządku dziennym. Do tego wszystkiego sportowe ubrania. Niech wszyscy widzą jak lubię ćwiczyć

Wystrój wnętrza też powinien być modny. Każdy pokój powinien wyglądać tak jak w kolorowych magazynach wnętrzarskich. Jeśli na blogach modowych najczęściej widzimy lampę – to dokładnie taką montujemy u siebie w salonie. Kolor ścian, oryginalne dodatki, akcesoria i nietypowe akcenty – wynajdujemy w gazetach i Internecie. Wszystko musi być idealne.

Ale czy widzimy tutaj jeszcze chociaż trochę siebie? Przyjemnie jest mieć coś modnego, ale pod warunkiem jeśli nam się to podoba, wyglądamy w tym dobrze, czujemy się z tym jak najlepiej.  Jeżeli kupujemy to tylko dlatego, że nosi to nasza ulubiona blogerka to nie jest to najlepszy pomysł. Zwłaszcza jeśli nie pasuje do naszego stylu lub wyglądamy w tym źle. Bądźmy rozsądni, a na pewno uda połączyć się to co dobre z tym co po prostu modne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*