Czym obdarować dziecko z okazji chrztu?

Chrzest to dla dziecka pierwszy krok to bycia przykładnym chreścijaninem.

Zgodnie z tradycją katolicką, nowonarodzone dzieci przyjmowane są do grona członków kościoła podczas chrztu świętego. Podczas tej uroczystości towarzyszą mu także rodzice chrzestni, którzy wraz z rodzicami mają wychowywać i pomagać maluchowi podczas całego życia. Jest to niezwykle odpowiedzialna rola, a jednocześnie wielki zaszczyt.

Na rodziców chrzestnych czeka wiele obowiązków związanych z sakramentem. Oprócz tego bardzo często poszukują oni odpowiedniego prezentu dla chrześniaka. Jednak pojawia się wiele wątpliwości, na jaki rodzaj prezentu się zdecydować. Jeśli chcemy, by była to pamiątka na wiele lat, można podarować maluszkowi biżuterię. Najczęściej są to złote lub srebrne łańcuszki z odpowiedni medalikiem. Może to być Maryja lub patron – imiennik dziecka. Zamiast tradycyjnego łańcuszka, chrzestni dla dziewczynek decydują się na przykład na grawerowane bransoletki. Na odpowiednio dobranym grawerze mogą się znaleźć data chrztu świętego, imię dziecka i rodziców chrzestnych.

Bardzo dobrym pomysłem jest również sesja zdjęciowa malucha i jego rodziców. Bardzo często rodzice chcieliby skorzystać z takiej możliwości sami, jednak stosunkowo wysoka cena i wiele innych wydatków związanych z dzieckiem uniemożliwiają im to. Z pewnością więc będzie to miła niespodzianka dla dorosłych i wspaniała pamiątka dla malucha. Ponieważ jest to wyjątkowa okazja, warto wybrać fotografa z doświadczeniem i ciekawymi pomysłami. Zasięgnijmy opinii innych osób i przejrzyjmy portfolio osoby, z której usług chcemy skorzystać. W ten sam sposób powinniśmy postępować, jeśli chcemy zamówić portret naszego chrześniaka. Powinniśmy zaopatrzyć się w kilka aktualnych zdjęć malucha i wybrać osobę, która specjalizuje się w wykonywaniu portretów. Taki prezent nie tylko będzie piękną pamiątką, ale również oryginalną ozdobą dziecięcego pokoju.

Słodycze to dobry dodatek do wszystkiego.

Słodycze to dobry dodatek do wszystkiego /sxc.hu

Czasami jednak rodzice chrzestni decydują się na bardziej praktyczne prezenty. Chociażby by w ten sposób pomóc rodzicom swojego chrześniaka. Wśród takich prezentów pojawiają się między innymi: foteliki samochodowe i foteliki do karmienia, maty edukacyjne, huśtawki czy bujaczki. Myśląc perspektywicznie możemy zdecydować się na przykład na produkt firmy fisher price. Jest to sprzęt, z którego dziecko bardzo długo będzie mogło korzystać. Fisher price 3w1 łączy w sobie bujaczek, huśtawkę oraz leżaczek. Jak zwykle w przypadku tej firmy, mamy do czynienia z dużą dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo małego użytkownika. Sprzęt ten jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, które zapewniają trwałość, a pas biodrowy zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem. Do huśtawki łatwo i szybko można przymocować pałąk, na którym możemy zawiesić na przykład kolorowe zabawki edukacyjne. Huśtawka ma pięć melodyjek oraz dwie prędkości automatycznego bujania. Posiadanie fisher price 3w1 pozwala nam na zapewnienie wiele radości i zabawy dziecku, a rodzicom ułatwia wygospodarowanie kilku wolnych chwil tylko dla siebie. Z pewnością warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, poszukując odpowiedniego prezentu z okazji chrztu.

Również praktycznym prezentem, związanym jednak z długofalowymi zobowiązaniami, może być założenie funduszu oszczędnościowego dla dziecka. W programach przeznaczonych dla dzieci deklarowane wpłaty nie muszą być wcale wysokie. Systematyczne oszczędzanie na rzecz obecnego malucha, w przyszłości pozwoli mu korzystać z własnych funduszy. Na jakikolwiek prezent się zdecydujemy, pamiętać należy, że rola rodzica chrzestnego nie wiąże się wcale z obdarowywaniem dziecka. Dużo większą wartość ma wsparcie i miłość, jakie ofiarujemy powierzonemu nam dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*