Czym jest dla nas patriotyzm?

Żyjemy w kraju, którego historia jest bardzo burzliwa. Każdy z nas wie co się wydarzyło ponad 70 lat temu. Druga wojna światowa bardzo silnie uderzyła w nasz kraj, przez co zginęło bardzo wiele niewinnych osób. Przez to zrodziło się bardzo wiele pojęć, a jednym z nich jest patriotyzm. Wtedy oznaczał on całkowite poświęcenie się za ojczyznę i można wyróżnić wielu bohaterów, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. Za to należy im się wieczna chwała, ale wielu z nas zapomina o tym. Nic dziwnego, skoro obecne pokolenie nie widziało nawet cienia podobnych wydarzeń na własne oczy. Od dłuższego czasu w naszych rejonach panuje spokój, ale wojna spotyka wciąż wiele krajów. Wystarczy zagłębić się w tym temacie i zobaczyć jak wyglądają realia podczas wojny.

Patriotyzm obecnie

Sporo się zmieniło przez wiele lat. Dzieci wciąż uczone są historii w szkołach, ale niestety jest to historia okrojona. Większość wiedzy, którą wynoszą ze szkoły dotyczy wielu innych państw, a historia naszego narodu streszczana jest w ciągu jednego roku. Tak być nie powinno, ponieważ to właśnie historię własnego kraju powinniśmy znać najlepiej. Przez to patriotyzm obecnie ogranicza się coraz bardziej, bo młode pokolenie nie jest w stanie wyobrazić sobie co to znaczy być oddanym za kraj. Dodatkowo działania rządu zniechęcają do jakiegokolwiek oddania za kraj, bo ciągle są podejmowane złe decyzje przeciwko narodowi. Dlatego ciągle w telewizji widzimy strajki i protesty, ale nie ma na nich zbyt wielu ludzi.

Moda a patriotyzm

Od dłuższego czasu modne stało się noszenie ubrań patriotycznych. Z jednej strony to bardzo dobry krok, który przypomina głównie o historii. Z drugiej nie przyjęło się to do końca tak jak miało się przyjąć. Oczywiście niektóre symbole jak Polska Walcząca będą na zawsze odważnymi symbolami umieszczanymi na ubraniach. Taką odzież możemy znaleźć na stronie: https://unirepatria.pl/produkt/polska-walczaca-szary-melanz/. Jednak odzież patriotyczna została szczególnie ciepło przyjęta przez środowisko kibiców. Niestety w większości osoby te nie mają pojęcia o historii, a łączą tego typu odzież z własnymi przekonaniami. To znowu nie wpływa zbyt dobrze na postrzeganie zarówno kibiców jak i samej odzieży patriotycznej. Dodatkowo osoby, które przeżyły drugą wojnę światową powoli odchodzą i niedługo nie zostanie już nikogo, kto mógłby rzetelnie opowiedzieć wydarzenia, które miały wtedy miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*