Czym jest deratyzacja?

Deratyzacja, to profesjonalne pojęcie na bliżej wszystkim znane słowo „odszczurzanie”.  Jest to zatem tępienie szczurów, a zajmują się tym  znające się na rzeczy firmy. Jeżeli zatem posiadasz lub jesteś administratorem hali produkcyjnej czy też sklepu spożywczego, albo po prostu widzisz szczury na swojej posesji, lub co gorsza w piwnicy, koniecznie zwróć się o pomoc właśnie do takiej firmy!

szczur (sxc.hu)

szczur (sxc.hu)

Deratyzacja warszawa jest absolutnie konieczna, a nawet uwzględniona w przepisach prawnych. Sprawę eliminacji szczurów z miejsc, gdzie przechowywana lub produkowana jest żywność, reguluje ustawa o czystości gmin. Odszczurzanie jest zatem konieczne i nie mają tu nic do gadania obrońcy praw zwierząt. Szczury są bowiem niebezpieczne, gdy żyją blisko ludzi.

Szkodliwość szczurów

Oczywiste jest, że szczury są brudne. Mieszkają głównie w ściekach, buszują w śmietnikach i najbrudniejszych zaułkach. Na ich ciele jest tak wiele bakterii, że lepiej by było dla nas szczura nie spotkać. Najgorszy jest jednak mocz, odchody i sierść, którą gubią te szkodniki – powodują zanieczyszczenia, rozprzestrzeniają bakterie i choroby.  Poza tym gryzą i podjadają produkty spożywcze,  zostawiając na nich swoją ślinę. Pomijamy już kwestię strat finansowych, jakie fundują nam te gryzonie, gdy zajmujemy się pracą z żywością.

W jaki sposób przeprowadza się deratyzację? Najlepiej stosować ją jeszcze zanim szczur się u nas pojawi. Rozstawiane są specjalne pułapki z trującymi substancjami, dzięki czemu możemy monitorować obecność szczurów i od razu zapobiegać szkodom oraz ich namnażaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*