Czym jest biżuteria dla kobiety

Biżuteria to tak jakby przedłużenie ciała kobiety. Pierścionek na palcu – łączy się z jej palcem, bransoletka z nadgarstkiem, naszyjnik jest częścią szyi, a kolczyk częścią ucha. Nie mówiąc już o tym jak ważny jest zegarek. Biżuteria dla kobiety jest bardzo ważna. Dzięki niej czuje się po prostu kobietą, czuje się piękna, czuje, że wyróżnia się w tłumie.

Od dawien dawna wiadomo, że dając w prezencie kobiecie jakąś ładną błyskotkę – można sprawić jej masę radości.  Już dawno temu królowie dawali swoim małżonką tego typu prezenty, szlachcice także zachwycali swoje wybranki serca w podobny sposób. Kobiety przechadzały się w nadmiarze złota po dworach i chwaliły koleżankom ile mają biżuterii.

W dzisiejszych czasach biżuteria nie jest tylko prezentem. Wyzwolone kobiety kupują ją sobie same sprawiając sobie przyjemność w gorszym dniu lub z jakiejś ważnej dla nich okazji. Kupują ją sobie w przypływie nadprogramowej gotówki, kupują kiedy szykuje im się jakieś ważne wyjście.

Biżuterią obdarowuje także mężczyzna kobietę, która pragnie poprosić o rękę. Taka już jest tradycja, że prosząc kobietę o jej rękę daje się jej symboliczny pierścionek, aby nosiła go, i aby w ten sposób przypominał jej o wielkiej miłości, która łączy dwoje ludzi.

Pierścionki dla dłoni w każdym wieku. /sxc.hu

Pierścionki dla dłoni w każdym wieku. /sxc.hu

Biżuterią też wymienia się para podczas ślubu. Para składając sobie przysięgę małżeńską, czy to w kościele czy też w Urzędzie Stanu Cywilnego, wymieniają się symbolicznymi obrączkami, które mają przypominać im o drugiej połówce, ich miłości i wierności.

Biżuteria jest także wspaniałym, osobistym prezentem. Nie musi być podarunkiem od mężczyzny dla kobiety. Może to być prezent dla mamy, dla córki, siostry, przyjaciółki… Aby spersonalizować go warto czasami zdecydować się na osobisty grawer, który będzie przypominał o relacji, która łączy dwoje ludzi. Może to być także napis, który przypomina o jakimś ważnym wydarzeniu – rocznicy, urodzinach, gratulacjach. Biżuteria to bardzo ważna „część garderoby” wszystkich kobiet.

2 Responses to Czym jest biżuteria dla kobiety

  1. Zeron pisze:

    Kobieta bez biżuterii na pewno traci na swoim uroku. Szczególnie, gdy mówimy w kategorii pierścionka zaręczynowego czy obrączki ślubnej.

  2. Natalia pisze:

    Jeśli ktoś szuka sprawdzonej i ładnej biżuterii to polecam zajrzeć na stronę hurtowni http://szuchman-gold.pl/. Świetne ceny i szeroki wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*