Czy reflektory samochodowe wpływają na bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo złożony temat. Liczba wypadków rocznie na terenie naszego kraju jest naprawdę wysoka. Chociaż z roku na rok wypadków jest coraz mniej to wciąż jest ich za dużo. Samochody wciąż są ulepszane, ale niestety większość osób jeździ starymi samochodami. Nie stać nas na nowe modele, więc co najwyżej naprawiamy i jeździmy tym co mamy. Do starszych pojazdów także można zamontować różne dodatki poprawiające bezpieczeństwo i duża część osób z tego korzysta.

Reflektory przednie

Światła przednie to element bardzo lekceważony w samochodach osobowych. Wiele starszych pojazdów ma zmatowiałe reflektory przez co światło przez nie emitowane jest bardzo ograniczone. To bardzo utrudnia podróżowanie, zwłaszcza w nocy. Warto zadbać o ten element wyposażenia samochodowego, ponieważ łatwo sobie wyobrazić czym grozi podróż przez las bez odpowiedniego oświetlenia. Zwierzęta nieraz wbiegają na drogę lekceważąc zagrożenie co może skończyć się dla kierowcy tragicznie. Bardzo wiele osób próbując uniknięcia zderzenia zjeżdża z drogi, co kończy się jeszcze gorzej.

Reflektory (pixabay.com)

Co można zrobić?

Podstawowym zabiegiem na stare reflektory jest ich wypolerowanie. Taki zabieg można wykonać samemu pod domem lub zlecić go profesjonalnej firmie. Koszt wykonania nie jest szczególnie wysoki, a może w dużym stopniu poprawić światło emitowane przez nasz samochód. Można także wykonać różne przeróbki, ale wymiana reflektorów i zakup do tego żarówek nieraz może wynieść ponad tysiąc złotych. Dużo zależy od tego jaką wagę przykładamy do własnego samochodu i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*