Czy opłaca się jeszcze chodzić do kina?

Jak wiadomo film w kinie zawsze jest odbierany trochę inaczej. Od zawsze było przekonanie, że wizyta w kinie to dobrze spędzony czas. Wybierały się tam pary, grupy znajomych czy nawet całe rodziny. Z biegiem lat fenomen kin zaczął tracić, ponieważ samo kino nie jest już takie zaskakujące. Przyciąga ludzi tylko ze względu na najnowsze filmy, które dopiero zostały wyprodukowane. Gdyby te same filmy można było obejrzeć od razu w domach, to kino prawdopodobnie mogłoby upaść. Jednak specyficzny klimat także korzystnie wpływa na ilość odwiedzających. Dodatkowo niskie ceny za bilet są atutem większości kin w Polsce. Minus jest tylko taki, że za większe pudełko popcornu nieraz trzeba zapłacić równowartość biletu.

Kino domowe

Rozwój technologii sprawił, ze emocje towarzyszące na ogół w kinie można przenieść do domu. Pozwala na to nic innego jak kino domowe. Samo kino domowe nie dotyczy w żadnym stopniu telewizora, ale logiczne jest że trzeba mieć do tego całkiem spory telewizor. Odpowiednim zakupem będzie telewizor o rozmiarze co najmniej 50”. Jednak kino domowe to tak naprawdę zestaw dobrej jakości głośników, które umieszcza się odpowiednio w całym pokoju. Prawidłowo wykonane kino domowe zapewni efekty podobne do tych w kinie. Problem jest tylko taki, że trudno jest oglądać film z takimi efektami nie przeszkadzając innym domownikom.

telewizor i kino domowe (pixabay.com)

Internet

Internet od zawsze jest źródłem wiedzy, wiadomości oraz materiałów różnej maści. Nieraz okazuje się że można trafić na nowy film, który dopiero wszedł do kin. Poza tym są specjalnie przygotowane serwisy, które zarabiają na udostępnianiu nowych filmów. Zazwyczaj działa to na zasadzie abonamentu, czyli za kilka złotych można mieć dostęp do wielu filmów. Może to wydawać się tanie i nierozsądne, ale taki serwis zarabia całkiem sporo. To dlatego, że kupując dostęp na tydzień, z reguły zdążymy obejrzeć co najwyżej kilka filmów. Mało kto ma tyle czasu aby codziennie oglądać co najmniej dwa filmy, więc na dłuższą metę jest to opłacalne. W każdym razie nie trzeba już wybierać się do kina by obejrzeć nowy film w dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*