Czego się spodziewać przy wycieczce na strzelnicę?

Jak wiadomo broń palna w naszym kraju jest surowo zabroniona. Za samo posiadanie broni palnej można trafić do więzienia na co najmniej 3 lata. Jednak militaria wywołują u niektórych fascynację, a niezbyt możemy się do nich zbliżyć. Legalne jest kolekcjonowanie broni białej, replik oraz broni hukowej i odstraszającej. Natomiast wielu z nas chciałoby zobaczyć jak wygląda obsługa prawdziwej broni palnej. Jedyną sensowną możliwością jest wycieczka na strzelnicę. Tam możemy spotkać się z prawdziwą bronią, która zasilana jest ostrą amunicją. Prawdą jest że każdy powinien chociaż raz w życiu udać się na strzelnicę. Chociażby po to by potrafić obsługiwać się bronią palną w sytuacji zagrożenia.

Wybór broni palnej

Pierwsza wizyta na strzelnicy oznacza naukę, bo broń palna jest bardzo niebezpieczna. Do wyboru będziemy mieli na początek kilka pistoletów, które są schowane w specjalnie zabezpieczonych szafkach na broń ISS sejfnet.pl. Pistolety nie generują aż tak dużego rozrzutu jak karabiny i cięższy sprzęt. Przez to będziemy w stanie je kontrolować, nawet gdy jest to nasza pierwsza wizyta. Dopiero w miarę z nauką będziemy mogli sięgać po coraz cięższy sprzęt. Marzeniem każdego fana militariów jest możliwość strzelania z kultowego karabinu AK-47. Każda strzelnica ma go na wyposażeniu, ponieważ jest to najpopularniejsza broń palna na świecie. Jednak zaraz po wzięciu tej broni do ręki, odechce nam się strzelać. Rozrzut jest tak potężny, że nie jest to broń polecana dla osób, które mają mało siły w rękach.

strzelnica (pixabay.com)

Rywalizacja

Myśląc o rywalizacji nie jest tu mowa o strzelaniu do siebie, rzecz jasna. Jadąc z grupą znajomych możemy się zmierzyć ze sobą w celności. Najlepiej jest wtedy gdy nikt z całej grupy nie miał jeszcze doświadczenia z bronią palną. Wtedy rywalizacja będzie w stu procentach uczciwa. Co ciekawe można naprawdę czerpać z tego dużo zabawy, nawet gdy mamy w ręku narzędzie służące do zabijania. Jest to swego rodzaju absurd, ale każdy powinien mieć chociaż podstawowe doświadczeni z obsługi broni palnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*