Crossfit dla każdego

Crossfit jest idealny dla każdego, kto chce być aktywny fizycznie. Przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od poziomu kondycji fizycznej oraz zamierzonego celu, jaki chcemy osiągnąć. Każdy trening możemy dopasować pod swoje indywidualne potrzeby. Sami możemy wybrać swoją kompozycję ćwiczeń oraz poziom ich intensywności.

Crossfit świetnie nadaję się dla osób, które chcą schudnąć. Crossfit sklep można traktować jako formę treningu cardio, w którym tętno znajduje się w idealnej strefie „fat burning”, czyli na poziomi 60 -70 procent tętna maksymalnego. Dzięki odpowiedniej ilości tlenu w organizmie, dochodzi do rozpadu tłuszczów w energię. Zwiększona produkcja insuliny pozytywnie wpływa na metabolizm, dzięki czemu łatwo możemy zrzucić wagę, ale także ją utrzymać.

Jeśli należysz do osób stale przemęczonych i bez chęci do życia. Twój stres i zmęczenie znacznie spadnie podczas treningu. W trakcie crossfitu wydzielimy dużo endorfin, które na pewno poprawią nasze samopoczucie.

Crossfit przeznaczony jest także, dla osób chcących poprawić swoje sportowe osiągnięcia i wykorzystać maksimum swojego potencjału. W tym przypadku crossfit może być uzupełnieniem i odskocznią od tradycyjnych treningów sportowych.

Podstawowym i chyba jedynym przeciwskazaniem wykonywania treningu cross, są stany pooperacyjne, urazy powypadkowe i jakiekolwiek kontuzje. Każda dolegliwość bólowa może nasilić się podczas tych bardzo intensywnych ćwiczeń. Nie powinniśmy iść na trening także, jeśli czujemy osłabienie organizmu lub mamy gorączkę.

climbing-equipment-1416045

Rowerzysta (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*