Co musimy ze sobą zabrać na wycieczkę rowerową?

Wycieczka rowerowa to jedna z najlepszych form aktywności zwłaszcza wakacje. Wiąże ze sobą przyjemne z pożytecznym, a to oznacza że wpływa bardzo korzystnie na zdrowie i nasze samopoczucie. Chodzi głównie o to, że przyjemne w tym przypadku będzie miejsce, do którego zmierzamy. Natomiast pożyteczny będzie sam trening, który odbędziemy podczas samej podróży rowerem. Taką wycieczkę trzeba jeszcze dokładnie zaplanować, bo jest kilka kwestii o które trzeba zadbać. Pierwszą powinien być stan roweru, którym zamierzamy jechać. Musi on być przede wszystkim sprawny, bo nie może powodować dla nas zagrożenia podczas jazdy. Trzeba będzie zwrócić uwagę na stan opon, hamulców oraz napędu.

Ekwipunek

Niezależnie od tego jaki jest cel podróży, to musimy zabrać ze sobą dużą ilość wody. Sama jazda na rowerze jest zazwyczaj bardzo męcząca, a jeżeli na zewnątrz obecny jest upał, to będziemy potrzebować dużą ilość wody. Podczas upałów mówi się o spożyciu co najmniej dwóch litrów wody mineralnej, a to oznacza że będziemy musieli zabrać co najmniej dwie butelki wody. Do tego przyda się również jakiś posiłek, ale najlepiej gdy będzie on suchy. Duża temperatura sprzyja psuciu się żywności, więc musimy wziąć coś, co nie jest narażone na zepsucie się. Przyda się również jakiś podstawowy zestaw naprawczy do roweru, a podstawą będzie pompka do roweru. Takie możemy znaleźć chociażby w sklepie internetowym: https://www.rowertour.com/c/39/pompki. W każdym razie na wycieczkę należy zabrać ze sobą wszystko, co może się tylko przydać.

grill to doskonały pomysł na wycieczce rowerowej (pixabay.com)

Grill

Wycieczki rowerowe bardzo często kończą się grillem lub ogniskiem. Aby to zrealizować to trzeba zabrać kilka najważniejszych rzeczy. W przypadku grilla, to niezbędny będzie sam grill przenośny lub chociażby ruszt. Do tego niezbędny będzie także węgiel, bo drzewo niezbyt się nada. Dużo łatwiej będzie urządzić ognisko, ale w tym przypadku musimy zabrać ze sobą nóż i siekierkę. Drewno trzeba będzie zdobyć na własną rękę, bo chyba nikt nie wyobraża sobie zabrania ze sobą kilku kawałków ciężkiego drewna. Najważniejsze w tym przypadku będą kiełbaski i mięso, które będziemy mieli zamiar przyrządzić. Warto także zwrócić uwagę na plastikowe talerzyki, kubki oraz sztućce, bo pozwolą nam w łatwy sposób zjeść przyrządzone potrawy. Alternatywą mogą być bułki, ale wszystko już zależy od naszej wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*