Co lubimy najbardziej w dużych miastach?

metropolia

Mieszkanie w dużym mieście, a najlepiej w stolicy kraju niesie za sobą wiele korzyści, ale wiadomo, że taki stan rzeczy pociąga za sobą także i wady. Niewątpliwą zaletą miast jest ich różnorodność i duża możliwość wyboru, jaki dają swoim mieszkańcom. Możemy korzystać z dobrodziejstw wielu instytucji kulturalnych, wybierać pomiędzy setkami restauracji czy kawiarni, lub po prostu iść na spacer do parku, które znajdują się praktycznie na każdym kroku.

tłum wielkiego miasta

tłum wielkiego miasta

Aranżacja przestrzeni dużych miast też znacznie różni się od tej, jaka występuje w mniejszych miasteczkach i wsiach. W metropoliach naszą uwagę przykuwają wysokie szklane biurowce, rozbudowana sieć dróg i ścieżek rowerowych, a także reklama zewnętrzna warszawa. Poza tym duże miasta, ze względu na swoją powierzchnię, mają do też do zaoferowania różnorodne formy transportu publicznego, czego w mniejszych miejscowościach raczej się nie obserwuje.

A może coś nas w nich denerwuje?

Według danych w dużych miastach najbardziej denerwuje nas hałas, nieczystości, wandalizm i to, że łatwo się jest w nich zgubić. Poza tym, niektórym przeszkadza anonimowość i brak sąsiedzkiej serdeczności, jaka charakterystyczna jest dla mniejszych społeczności.

 

Komentarze do Co lubimy najbardziej w dużych miastach?

  1. Maciej napisał(a):

    Ja nie przepadam za dużymi miastami, ale doceniam to, że jest np. wszędzie blisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*