Charakterystyka zawodu grafika

Grafik komputerowy to osoba, która zajmuje się tworzeniem i wykonywaniem projektów przede wszystkim za pomocą komputera. Jego praca może mieć charakter reklamowy to jest: tworzenie plakatów, banerów. Charakter artystyczny, polegający na tworzeniu plakatów artystycznych i obrazów, oraz informacyjny (ulotki, etykiety, wizytówki, logo firmy). Do obowiązków grafika należy tworzenie grafiki wektorowej oraz formatowanie tekstu i składowanie publikacji komputerowej (łączenie tekstu z obrazami w spójną całość).

Podczas wykonywania pracy grafik korzysta ze specjalnych programów komputerowych. Do najbardziej znanych zalicza się Corel, Photoshop lub InDesign. Często korzysta także z innych sprzętów i urządzeń na przykład: drukarki, skanery, kopiarki, folia do laminacji. Odbiorcą prac grafików jest każdy, kto natrafi na daną grafikę. Możemy spotkać je na opakowaniach produktów, na bilbordach, plakatach na ulicy, w internecie. Grafiki zatrudniani są w wielu miejscach. Może być to projektowanie stron, agencja reklamowa, duża firma lub korporacja lub wydawnictwo.
Praca grafika jest bardzo ważna. To od jego pracy, pomysłu i wykonania zależy ile osób zwróci uwagę na dany przekaz, reklamę. Dobry grafik powinien być niezwykle kreatywny i posiadać zdolności pracy w grupie i z grupą. Powinien także być elastyczny i słuchać zleceniodawcy, ponieważ to on jest pracodawcą. A wizja jednej rzeczy przez dwie osoby może być zupełnie inna.

art-1419766

Grafika (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*