Biuro rachunkowe – korzystać czy nie?

Każdy przedsiębiorca musi sprostać wszystkim wymaganiom, które stawiane są przez współczesny rynek i gospodarkę. Konieczne jest załatwianie formalności, które nie dotyczą bezpośrednio przedmiotu działalności. Między innymi jest to księgowość i rachunkowość. Każda osoba musi rozliczać się z urzędami, dlatego ważne jest, aby w firmie znajdowała się osoba, która się na tym zna i będzie potrafiła wypełnić wszystkie dokumenty, które wymagane są przez Urząd Skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zatrudnianie takiej osoby nie zawsze jest dobrym pomysłem, ale na szczęście rynek stwarza nam duże możliwości w tej kwestii.

Ekonomia to ciężki kawałek chleba /sxc.hu

Ekonomia to ciężki kawałek chleba /sxc.hu

Księgowa na pełen etat…?

Zatrudnianie księgowej na pełen etat nie jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Przede wszystkim dlatego, że dla przedsiębiorcy jest to po prostu nieopłacalne. Jeżeli jest właścicielem małej firmy to taka osoba w żaden sposób nie będzie potrafiła wykorzystać swoich możliwości i potencjału. Dla pracodawcy jest to strata, ponieważ w ten sposób musi płacić pracownikowi, który przez większość czasu nie robi tego, co wynikałoby z jego stanowiska. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. W ten sposób będziemy płacili tylko za to, co faktycznie zostało wykonane. Na dodatek będziemy mieli pewność, że wszystko zostało wykonanie rzetelnie – głównie dlatego, że codziennie spotykają się oni z nietypowymi sprawami i zdobywają doświadczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób, które przez cały czas pracowali dla jednej firmy. Coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie daje biuro rachunkowe Szczecin. Jest to rozwiązanie, które tak naprawdę jest polecane każdemu przedsiębiorcy, bez względu na wielkość jego przedsiębiorstwa.

…a może samodzielnie?

Niektórzy starają się załatwiać takie sprawy samodzielnie. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ te sprawy wymagają przede wszystkim dużej wiedzy z zakresu ekonomii. Na dodatek musi być ona systematycznie uzupełniana, ponieważ bez przerwy dochodzi do zmiany przepisów i trzeba je interpretować na coraz to nowsze sposoby. Dla osoby, która nie posiada odpowiedniego wykształcenia jest to niezwykle trudne zadanie. Tym bardziej, że na swoich barkach ma znacznie więcej obowiązków, które są ważniejsze z punktu wiedzenia działania przedsiębiorstwa. Dlatego warto jest skorzystać z pomocy osób, które pracują w biurach rachunkowych. W ten sposób można znacznie lepiej załatwić wszystkie sprawy formalne i bez obawy zająć się własnymi sprawami. Korzystanie z usług biura rachunkowego jest korzystne, ponieważ w ten sposób zaoszczędzamy spore ilości pieniędzy – płacimy tylko za konkretną usługę i nie musimy wypłacać stałego wyposażenia.

2 Responses to Biuro rachunkowe – korzystać czy nie?

  1. Poltax pisze:

    Faktycznie samodzielnie, jest bardzo trudno

  2. Andrzej pisze:

    Osobiście jestem przedsiębiorcom, który prowadzi małe, zaledwie 4 osobowe przedsiębiorstwo. W moim wypadku własna księgowa to za drogi interes, dlatego chętnie korzystam z ofert biur rachunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*