Bezpieczne bramy automatyczne

W życiu człowieka zdarza się wiele takich sytuacji, które z pozoru są proste, ale tak naprawdę sprawiają nam dużo trudności i są najzwyczajniej w świecie problematyczne. Głównie dla tego, że zajmują dużo czasu i wymuszają na nas pewne działania, które są skrajnie nieoptymalne i zbędne. Do takich czynności zaliczyć można z pewnością wjeżdżanie i wyjeżdżanie z posesji. Jest to kłopotliwe, ponieważ wiąże się to z wielokrotnym wysiadaniem oraz wsiadaniem do pojazdu. Z punktu widzenia kierowcy jest to po prostu strata czasu, którą przecież łatwo można ominąć.

brama garażowa

Automatykę do bram można zastosować również do drzwi garażowych (sxc.hu)

Automatyczne bramy przesuwne (i nie tylko)

Osiągnąć to można przede wszystkim poprzez zastosowanie automatycznych bram garażowych i wjazdowych. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na sterowanie nimi prze wykorzystaniu pilota z nadajnikiem radiowym. W ten sposób po naciśnięciu jednego przycisku można otworzyć taka bramę i bez problemu wjechać na teren własnej posesji. Na dodatek taki system można rozbudować i do jednego pilota podłączyć więcej funkcjonalności. W ten sposób możliwe jest sterowanie oświetleniem, zamykanie drzwi od domu albo włączanie alarmu. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jest ono dobre i znacząco poprawia komfort podczas korzystania z samochodu. Zwłaszcza wśród osób, które bardzo często z niego korzystają i muszą stale wyjeżdżać i wjeżdżać na teren swojego domu. Wiele osób nie do końca jest przekonanych do takiego systemu – przede wszystkim nie wierzą w jego niezawodność i obawiają się jego bezpieczeństwa.

brama3

Używa się ich także do klasycznych, ręcznie kutych bram (sxc.hu).

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Prawda jest jednak taka, że nie ma powodów do obaw. Takie rozwiązanie jest solidne i brama psuje się niezwykle rzadko. Nawet, gdy dojdzie do awarii to można ją otworzyć ręcznie – wtedy trzeba posiadać dodatkowy klucz, który pozwoli na przesunięcie bramy. Kwestia bezpieczeństwa również nie powinna budzić większych obaw. Przede wszystkim dlatego, że wypadki z udziałem bram praktycznie się nie zdarzają. Automatyka do bram Wrocław jest dobrze zabezpieczona przed takimi sytuacjami. Posiadają one szereg czujników, których zadaniem jest zabezpieczanie przed zatrzaśnięciem się, gdy ktoś jest na jej drodze. W ten sposób nie musimy się obawiać, że ktoś zostanie przez nią przytrzaśnięty. Również samochód nie ma prawa zostać zmiażdżonym przez zasuwającą się bramę. W celu poprawy bezpieczeństwa można zastosować lampę ostrzegawczą, która będzie migać w momencie, gdy system będzie w ruchu.

Komentarze do Bezpieczne bramy automatyczne

  1. Dorota napisał(a):

    Automatyczne bramy przesuwne to chyba najlepsze co mogło powstac. Kilka chwil i już jesteśmy w domu, nie wazne czy pada czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*